Hoge

V průběhu finálové rundy AT&T Pebble Beach Pro-Am byla na čele pořadí pořádná tlačenice, v jednu chvíli se totiž na výsluní hřálo až sedm golfistů. Výborně kolo rozjel Troy Merritt, který se navnadil čtyřmi berdíky v řadě, solidní jízdu předváděl Jordan Spieth a naděje na titul spřádali i Pattrick Cantlay, Andrew Putman či Beau Hossler. Naproti tomu situaci si notně zkomplikoval Tom Hoge poté, co na tříparové pětce zapsal double bogey. Na dalších dvou jamkách sice tuto chybu napravil, ale opět jej zbrzdilo bogey z osmičky.

Hoge se však nenechal nepříznivým vývojem srazit a na druhé devítce zabojoval. V této fázi se vývoj turnaje lámal a dvaatřicetiletý rodák ze Severní Dakoty byl jediný z největších uchazečů o titul, kdo procházel touto pasáží bez chyb, navíc dokázal snižovat své skóre. To nakonec podpořil čtyřmi berdíky, čímž odrazil nápor protivníků a po více než 200 startech na okruhu konečně pozvedl nad hlavu svou první trofej. Nakonec druhý Spieth ztratil dvě rány, třetí Hossler (-16) zaostal za vítězem o tři údery.

„Je to úžasné," radoval se Hoge poté, co na 203. pokus konečně ovládl turnaj PGA Tour. „Nikdy jsem nepřestával tvrdě pracovat, přesto je to trochu šok. Už je to dost dlouhá doba, co jsem naposledy vyhrál, takže jsem malinko zapomněl slavit," dodal s úlevou.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2022/at-t-pebble-beach-pro-am/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...