Jaidee FranceTřetí a nejstarší z majorů, britské open, je tu co nevidět, a tak se nejlepší golfisté pomalu přesouvají do Evropy. I Rory McIlroy bral Open de France jako jeden z testů před třetím grandslamem sezony. Ani se nechce věřit, ale tento turnaj letos slavil 100. výročí, což si přítomnost hvězd určitě zaslouží.

Na hřišti Le Golf National se však z triumfu neradoval žádný ze zástupců starého kontinentu, nýbrž Thajec Thongchai Jaidee (-11), když zvítězil s pohodlným náskokem čtyř ran před Italem Francesco Molinarim (-7), třetí místo si odvezl vzpomínaný Rory McIlroy (-6).

Pro Jaideeho to byl v pořadí osmý titul z evropské série. Díky němu ve světovém žebříčku postoupil na 35. místo a ve věku 46 let a 238 dní se nejstarším vítězem tohoto podniku, když překonal předchozího držitele tohoto primátu, jímž byl Španěl Jiménez slavící výhru v 46 letech a 180 dnech.

„Je to největší turnaj, jaký jsem kdy vyhrál, a jsem šťastný, že jsem mohl triumf oslavit i se svou rodinou. Hřiště bylo perfektní a mé hře dobře sedí. Je těžké udržet si opakovaně skvělou výkonnost a potvrzovat to všechny čtyři hrací dny, tentokrát se mi to ovšem podařilo a jsem za to rád," uvedl vítězný Thajec.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2016/tournamentid=2016050/leaderboard/index.html

Foto: @europeantour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...