Mori OpenDělený druhý, druhý a... Louisi Oosthuizenovi to letos ani do třetice na majoru nevyšlo, třebaže po dvou hracích dnech 149. Open Championship držel rekordní skóre -11 a do finále šel z vedení. V něm však drželi formu z předchozích kol jak Jordan Spieth, tak Collin Morikawa. Ti se před Jihoafričana dostali a odsunuli jej na dělenou třetí příčku, kde ho doplnil Jon Rahm. Lepší předfinálovou výchozí pozici pak Morikawa dokonale zužitkoval a se čtyřmi ranami pod par a celkovým skóre -15 si došel pro druhý major v kariéře před Jordanem Spiethem.

Oosthuizen, který do finále „spáchal" pouhá tři bogey, nevstoupil do závěrečné rundy dobře, už na první devítce nabral dvě rány a na té druhé přidal ještě jedno bogey, což proti dvěma berdíkům, ale hlavně proti soupeřům, kteří za to vzali, nestačilo. Spieth sice rovněž připsal dvě bogey ze čtyřky a šestky, ale hned na sedmé jamce kontroval eaglem, který jej nastartoval.

Morikawa pak zavelel k útoku v závěru první devítky, kde od sedmé po devátou jamku ukrojil tři rány a vytvořil si rozhodující náskok. Cestu za pozdějším triumfem pak zpečetil ještě berdíkem na čtrnáctce. A hlavně si v závěrečné rundě počínal bezchybně, což mu po zásluze vyneslo druhý major v kariéře. „Jde zdaleka o jeden z mých nejkrásnějších okamžiků v životě," uvedl při přebírání cenné trofeje. „Vidět tu všechny fanoušky, to je naprosto úžasné. Jsem z toho trochu zmatený, když jako americký golfista cítím tak obrovskou podporu diváků. Těším se, až se sem budu moct opět vrátit a užívat si vaši přízeň," vysekl poklonu fanouškům.

Kompletní výsledky na www.theopen.com/leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...