MatsDeset let od své první návštěvy Augusty a poté, co se stal na Masters nejlépe umístěným amatérem, slaví Hideki Matsuyama největší úspěch své dosavadní kariéry, po kterém si oblékl tolik ceněné sako pro vítěze Masters. Do historie se zároveň zapsal jako první japonský mužský držitel majoru. V závěrečném dramatu nakonec dosáhl na 72 ran a celkovým výsledkem deset pod par nechal za zády o jedinou ránu překvapivého pronásledovatele Willa Zalatorise. Třetí místo (-7) si rozdělili Američané Spieth a Schauffele, který jednu chvíli rovněž vážněji promlouval do bitvy o titul, ale naděje vzala za své, když na šestnáctce poslal míček do vody.

Japonec vstupoval do finále s náskokem čtyř ran a po první odehrané devítce, kde své průběžné skóre posunul na průběžných -13, to vypadalo, že si jde pohodlně pro titul. Galapředstavení se však na druhé devítce poněkud zadrhlo. Bogey na dvanáctce sice hned vzápětí kompenzoval berdíkem na pětiparové třináctce, od patnácté po poslední jamku se však jeho náskok tenčil, když vyjma sedmnáctky zapisoval bogey. Naopak Zalatoris finišoval a birdie na patnácté a sedmnácté jamce ho držela ve hře. Pokud by skóroval i na závěrečné jamce, dostal by Matsuyamu, jdoucího v posledním flightu, pod pořádný tlak. To se však nestalo, a tak japonský golfista tenký náskok nakonec uhájil.

„Jsem šťastný a doufám, že tímto vítězstvím ukážu cestu dalším japonským následovníkům, prohlásil Matsuyama, který už tehdy při svém prvním vystoupení v Augustě ještě coby amatér tvrdil, „zahrát si na Masters vám vnutí touhu vracet se sem každý rok, přiměje vás to tvrdě trénovat a při každém tréninku si tak jen připomenete svůj cíl." Nyní má díky výhře jistotu, že se do Augusty zcela jistě ještě mnohokrát vrátí.

Zklamáním skončil turnaj pro obhájce trofeje Dustina Johnsona, jenž neprošel cutem. Stejný osud stihl i někdejšího vítěze Garcíu nebo McIlroye, který tak ani letos svou sbírku majorů nezkompletoval.

Kompletní výsledky turnaje na: www.pgatour.com/competition/2021/masters-tournament/leaderboard.html

Foto: Masters Tournament


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...