horHoma, Morikawa, Streelman, Fleetwood, Perez a ve finále Scheffler, nikdo z nich nedokázal Billyho Horschela zastavit v duelu muže proti muži na cestě k výhře na WGC - Dell Technologies Match Play. Jediný, kdo skalp pozdějšího vítěze získal, byl J. T. Poston. Stalo se tak druhý hrací den, kdy se souboje odvíjely v základních skupinách. Z těch po třech dnech rezultovala šestnáctka nejlepších a dál už se hrálo klasicky vyřazovacím způsobem.

Velkou překážku musel z cesty Horschel odklidit ve čtvrtfinále, kdy mu Angličan Fleetwood vzdoroval až do devatenácté jamky. A to si pozdější vítěz vynutil pokračování souboje téměř za pět minut dvanáct, berdíkem na tříparové sedmnáctce. Naopak ve finále padlo rozhodnutí výrazně dřív, a to už na první devítce, kdy v rozmezí od páté jamky, na níž srovnal krok, po devátou odskočil Horschel do vedení o dvě jamky a tento náskok udržel až do konce. Do své sbírky tak přidal premiérový titul z prestižní série WGC (World Golf Championship).

I díky tomuto triumfu Horschel spřádá rydercupové plány. „Rád bych si alespoň jednou v kariéře zahrál Ryder Cup a odškrtl si ho ze seznamu splněných přání. A troufnu si tvrdit, že jsem už v minulosti měl na to, abych víc promlouval do předních příček pořadí některého z majorů nebo turnajů WGC." Výhra v jamkovce jej těší, přesto byl ke svému finálovému vystoupení poněkud kritický: „Dnes to byl jeden z těch dnů, kdy jsem nehrál příliš dobře, necítil jsem se ve švihu optimálně a spíš jsem to vydřel. Chtěl jsem hrát přesněji, vytvořit si více šancí na birdie, protože proti mně stáli skvělí hráči, kterým tam však nepadaly paty, v tom byl hlavní rozdíl."

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/wgc-dell-technologies-match-play-2021/leaderboard

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...