Aus LeeParádní podívanou naservírovali divákům aktéři letošního Scottish Open, jehož vítěze určila až rozehrávka tří mužů. Nejúspěšněji z ní nakonec vyšel Australan Min Woo Lee, který také z této trojice předvedl ve finále nejlepší výkon, a to 64 úderů. Druzí Thomas Detry a Matt Fitzpatrick obešli finále na 67 úderů a shodně nestačili na vítěze, když na první jamce play-off (č. 18) zapisovali „jen" par. Lee zaskóroval a díky tomu si připsal první titul z prestižní série Rolex a celkově druhé prvenství na European Tour. Návdavkem si zajistil i účast na Open Championship, zahajovaném již tento týden.

Na Open do Royal St. George's se díky dělené druhé příčce podívá i Belgičan Detry, třetí kartu na poslední major roku vybojoval Angličan Jack Senior. Parádně finišovali i Ian Poulter, který zahrál ve finále osm úderů pod par a za nejlepšími zaostal o jedinou ránu. Podobně jako Ryan Palmer, jemuž ke stejnému umístění stačilo ve finále zahrát mínus sedm. Nedařilo se naopak McIlroyovi, který neprošel cutem.

„Parádní den, jsem na sebe velmi pyšný, neboť jsem hrál skvěle. Šest berdíků v řadě bylo sladkých a stalo se to hrozně rychle," nešetřil emocemi Lee. „A to jsem mohl proměnil ještě další příležitosti, což bylo bolestivé, protože jsem kvůli tomu musel do rozehrávky. Celý týden jsem však hrál solidně, zvlášť v klíčových momentech. Opravdu jsem si to užil!"

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/abrdn-scottish-open-2021/leaderboard

Foto: EPGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...