RozFrancouz Antoine Rozner proměnil na poslední jamce dvacetimetrový pat a mohl slavit svůj druhý titul na European Tour, který si odváží z Commercial Bank Qatar Masters. Základ vítězství si vybudoval ve třetím větrném kole, kdy zahrál 68 ran. Díky tomu vstupoval do finále z pozice lídra, kdy měl k dobru na soupeři tři údery.

V chladném počasí jej nicméně v průběhu závěrečné rundy dostihl skvěle hrající Guido Migliozzi, jenž zahrál bezchybně a zapsal skóre 65. Celkově byl na -7 spolu s dalšími dvěma hráči. Rozner končil kolo a zdálo se, že bude potřebovat dva paty na rozehrávku. Tento scénář ovšem odmítl, když famózně proměnil pat s dvěma brejky, navíc přes před vlnu. Zahrál tak 67 ran, celkem osm pod par, a mohl po zásluze slavit. V šesti posledních startech posbíral dva tituly a veze se na vlně pohody a sebevědomí.

„Cítím se úžasně. Vyhrát golfový turnaj je ten nejlepší pocit na světě, a když vyhrajete tímto způsobem, po takovém patu, ani nevím, co na to říct. Takový scénář jsem si nevysnil ani v těch nejodvážnějších představách," rozplýval se Francouz štěstím. „Golfisté vyhrávají zřídka, proto získat dva tituly během několika měsíců se jeví až nereálně. Jsem šťastný, jak jsem dnes zvládl dramatickou koncovku. Chtěl jsem zahrát pat co nejlépe. Věděl jsem, že dva paty budou důležité, ale snažil jsem se, aby se mi ten první povedl co nejlépe. Dobře jsem ho přečetl a když byl míček zhruba pět metrů od jamky, pomyslel jsem si, že jsem tomu dal šanci. Pak už jsem jen sledoval, jak jde přímo do jamky, nepochybně to byl nejlepší pat mé dosavadní kariéry," ohlédl se za klíčovým momentem.

Kromě Migliozziho se na druhém místě seřadili ještě Darren Fichardt z Jihoafrické republiky a Ind Gaganjeet Bhullar.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/european-tour/commercial-bank-qatar-masters-2021/leaderboard

Foto: European Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...