West NedbankBývalá světová jednička Lee Westwood, který těžiště své činnosti přesunul na EPGA Tour, oslavil na Nedbank Golf Challenge další titul, když za zády nechal zkušeného Sergia Garcíu (-12) i domácího Louise Oosthuizena (-11). Angličan se lepšil kolo od kola. Na úvod odehrál hřiště Garyho Playera v Sun Sity na 71 ran, v následujících dvou kolech shodně zapisoval po 69 úderech, to nejlepší si ale nechal na finálový den, kdy své skóre stlačil na parádních osm ran pod par a celkovým skóre 273/-15 unikl nejbližšímu pronásledovateli Sergio Garcíovi o tři rány.

Navnadil se eaglem hned na druhé jamce, nicméně po první devítce ještě nic nenasvědčovalo jeho triumfu. Na zbývajících devíti jamkách to ale parádně rozbalil a ukrojil dalších pět úderů. A na takový trhák soupeři odpověď nenašli.

Westwood do sbírky přidal první výhru na Rolex Series a celkově čtyřiadvacáté prvenství na EPGA Tour v 530 startech. Celkově má na svém kontě 43 profesionálních výher.
„Přemohly mě emoce," doznal upřímně, „nikdy totiž nevíte, zda nějaký další titul přijde. Celý den jsem zachovával chladnou hlavu a držel se svého plánu – trefovat ferveje a posílat míčky do správných míst. Poslední dobou jsem pracoval na švihu a nyní začínám pozorovat změny k lepšímu, rána na sedmnáctce byla jednou z nejlepších, jaké jsem kdy zahrál," uvedl golfista, který se tak opět zvedá a stoupá vzhůru. V Race to Dubai poskočil z 43. na 16. příčku a polepšil si i na světovém žebříčku, kde se posunul do první sedmdesátky.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018089/leaderboard/index.html#/leaderboard

Foto: Nedbank Golf Challenge


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...