mruzek jamkyPrvní tři hráči v konečném pořadí Pilsner Urquell Czech PGA Tour získali velmi neobvyklou, ale nesmírně užitečnou odměnu. Každý z této trojice může v příští sezóně využívat služeb kliniky SurGal Clinic v Brně, která věnovala nejlepším hráčům nadstandardní léčebnou péči. Vítěz série Filip Mrůzek (na snímku) obdržel zdravotní služby v hodnotě 150 tisíc korun, Stanislav Matuš ve výši 100 tisíc a Martin Příhoda 50 tisíc korun.

Všichni ocenění si mohou vybrat péči dle vlastního výběru, přičemž se jim nabízí například rehabilitace nebo prevence před nemocemi a zraněními. Kvalitní lékařské zabezpečení je v současnosti nezbytnou součástí přípravy každého profesionálního sportovce. Pokud není sportovec naprosto zdráv, jen těžko může podat maximální výkon.

SurGal Clinic je velmi prestižní soukromá chirurgická klinika v Brně, která má velice blízko ke sportovcům a také golfu. Jednou z klíčových osobností kliniky je Prof. MUDr. Petr Gál, Ph. D., MBA. „Český sportovní golf je podle mého názoru teprve na počátcích svého rozvoje, který, doufám, bude časem velmi bouřlivý. Pro hráče je velmi důležitá konfrontace výkonnosti s ostatní konkurencí, domácí i zahraniční. Trénink na drivingu a různá nesoutěžní kola jsou sice základem, ale turnajový golf je něco jiného. Výsledek je pak často přímo úměrný nejen golfovým schopnostem, ale i psychické odolnosti. A té se dá dosáhnout jedině pravidelnou hrou. Pilsner Urquell Czech PGA Tour je proto ideálním místem, kde lze nalézt obojí. Doufám, že zatím bude ideální přípravou pro hráče na turnaje vyšší kategorie, a že se postupně co nejdříve zařadí i mezi série vyšší kategorie. Má proto všechny předpoklady. Kvalita hřisť, organizace i sponzorské zajištění je už dnes minimálně na úrovni EPD Tour. Věřím, že se v brzké budoucnosti objeví český hráč minimálně v evropské špičce, který bude mít ve svém golfovém životopisu i několik turnajových vítězství na Pilsner Urquell Czech PGA Tour."

V českém sportu bývalo kvalitní zdravotní zázemí dlouhou dobu podceňováno. Prevence a lékařská péče ale mohou každému sportovci v jeho kariéře výrazně pomoci. Vědomi si toho jsou i v SurGal Clinic, a proto se aktivně zapojují do péče o nejlepší české profesionální golfisty. „Profesionální golf je velmi náročný sport. Sdružuje v sobě velkou technickou, fyzickou a psychickou náročnost. Dobře kondičně připravený hráč je pak i na poslední jamce čtvrtého kola psychicky odolnější. Základním předpokladem úspěchu je však zdraví hráče, které umožní tento vrcholový sport provozovat. Podle mého názoru má špičkový golfista absolvovat pravidelné kondiční testy, podle kterých se má řídit jeho fyzická příprava, má mít fyzioterapeutická vyšetření směřující k následné rehabilitaci, vhodný dietologický režim, ale i drobnosti, jako je vyšetření zraku nebo klenby nožní pro zvolení správné obuvi. Golf je hra, kde o vítězství často rozhoduje jen jedna rána, svou roli tak může sehrát i drobný detail. Proto je zdravotní stav hráče základem jeho úspěchu. Samozřejmostí je i léčení drobných šrámů v průběhu sezony, různých svalových a šlachových zranění. Základem je však prevence, která umí snížit rizika těchto zranění. Komplexní péče je tak jedním ze základních stavebních kamenů úspěchu v golfu." Slova prof. Petra Gála jasně ukazují, že česká golfová elita bude v nejlepších rukách.

Zdroj: FreeDrive


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...