obalkawebČasopis Golf se zaměřuje na informace o domácím i světovém golfu, reportáže, rozhovory a profily, testy vybavení, informace o novinkách a cestování za golfem. Spolupracuje s prestižním britským titulem Golf Monthly a je smluvním partnerem české Profesionální golfové asociace.

 

 

 

 

floowie qrcG11

 

 

 

 

 

 

 

Publikaci Golfu 11/2012 si můžete koupit nebo jen prohlédnout ZDE>>>

 

obalka titulka11Vážené čtenářky a vážení čtenáři,
přestože v době, kdy jsme dávali dohromady vydání, které právě držíte v rukou, ještě počasí lámalo rekordy, slunce pálilo o sto šest a parkoviště u golfových hřišť praskala ve švech, rozhodli jsme se na chvíli zastavit, ohlédnout se, a tak trochu zabilancovat. A proč je podle nás český golf na vzestupu?

Vím, že existují desítky úhlů pohledů, pokud ale vezmeme v úvahu ten sportovní, nezbývá než již dnes smeknout před Markem Novým, který dokázal v roce 2012 přepsat historii a jako první Čech si vybojovat regulérní kartu hráče Challenge Tour, druhé nejvyšší profesionální túry Evropy. A co víc! Společně s Markem se ve druhé části kvalifikační školy objeví další tři čeští profesionálové, a tak již v první polovině listopadu poznáme skutečné rozměry vzestupných tendencí českého golfu.

Možná vás napadne, že úspěchy českých profesionálů anulují současné amatérské výkony. Zejména v mužské kategorii je ale potřeba vnímat i to, že aktuálně nejlepší hráči už nemusí čekat na to, až se vyhrají na mezinárodních amatérských turnajích. Díky kvalitní konkurenci na domácí profesionální sérii a širokému spektru dalších zahraničních příležitostí přecházejí ti nejlepší amatéři k profesionálům ihned po zajištění hráčských podmínek, třeba v sedmnácti letech a třeba i uprostřed sezony.

A zda je to dobře? Pokud budeme vnímat jako vrchol sportovního snažení olympiádu, pak je téměř jisté, že má-li se v Riu objevit hráč nebo hráčka s českou vlajkou u jména, bude to někdo z profesionálů. Přesná kvalifikační kritéria sice stále neznáme, budeme-li však mít své zástupce v elitních profesionálních túrách, neměl by náš hráč v Riu chybět. A pokud se chce nějaký náš hráč dostat až do vrchních profesionálních pater, neměl by dlouho váhat. Nejlépe našlápnuto má Klára Spilková, olympijský cyklus ale teprve startuje, a tak mají šanci uspět i další – nejenom Marek Nový, Ondra Lieser či Filip Mrůzek...

Nakonec posoudíte sami. Kromě rozhovoru s Markem Novým totiž v tomto čísle objevíte i zajímavá srovnání výkonů nejlepších amatérů a profesionálů z brněnské Kaskády, upoutávku z přípravy olympijského hřiště a spoustu dalších zajímavých článků ze všech zavedených rubrik.

Tak hezké listopadové čtení!

Josef Slezák, šéfredaktor


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...