PGA-PospisilV rámci série rozhovorů s představiteli České PGA tentokrát s Jiřím Pospíšilem hodnotíme, v jakém stavu se nachází školící semináře či profesionální turnaje, financování českého profesionálního golfu či zajištění vlastního sídla.

Co plánujete a máte připraveno pro aktivní propagaci PGA v médiích?

Mám jednu hlavní komunikační linku, kterou budu doplňovat různými aktivitami a tématy. Hlavním leitmotiv zní „Golf je dostupný a zdravý sport pro každého". Prezentovali jsme nákladovou stránku této hry, která ukázala, že golf je sport, jenž si může dovolit hrát každý člověk. Taky jsme se zaměřili na zdravotní hlediska hraní golfu. Studií renomovaných institucí, které dokládají pozitivní dopad na zdraví hráčů golfu, od mladých až po lidi v penzijním věku, je mnoho a vznikají další. Golf je zdravý sport, je to zdravý životní styl a má smysl o tom hovořit. Další akcí, kterou plánujeme s cílem přiblížit golf široké veřejnosti, budou Dny otevřených dveří. Ty budeme pořádat na našich partnerských hřištích. Domluvili jsme se s ČGF, že budeme vzájemně spolupracovat a využívat naše komunikační kanály.

Zmiňoval jste myšlenku založení golfového klubu PGA, golfové akademie PGA. Máte už rámcovou představu, kdy by to mohlo být?

Co se týká golfové akademie PGA, tak rámcovou představu mám a shoduje se i s představou ostatních členů výboru. V současné době se pracuje na manuálu a schématu akademie a poté bychom ji chtěli začít nabízet vytipovaným golfovým resortům, které by o ni projevily zájem. Golfový klub jsme zatím neřešili, tuto svoji myšlenku jsem po seznámení s problematikou přeřadil do střednědobých cílů.

Podařilo se vám zajistit, případně v jakém stavu je partnerské financování a podpora školících seminářů a profesionálních golfových turnajů pod hlavičkou PGA?

Uzavřel jsem jménem PGA několik nových partnerství, která přinášejí benefity členům PGA of Czech Republic, ale i jejich klientům. V tom je nový základ myšlenky uzavíraných partnerství, tedy, že benefit není pouze pro členy. Stávající partnery například pro Czech PGA Tour – Moneta Money Bank, CKF a EWR neměníme. Uzavřeli jsme také mediální partnerství s Bauer Media, časopisem GOLF, TV Nova a O2 Czech Republic. V budoucnu chci počet parterů rozšiřovat a prohlubovat i zapojení směrem, který byl vytyčen.

Najít nové zdroje financování PGA představuje velký cíl, máte představu v jakých segmentech hledat finance? A podařilo se vám už nějaké zdroje nalézt?

V tomto směru ještě nemám konkrétní výsledky. Sehnat hotové peníze je v dnešní době to nejtěžší a je to běh na dlouhou trať. Mám ale rámcovou představu, hodlám oslovit i státní sektor, protože golf šetří významné výdaje státu, mohl by tedy zlomek těch peněz investovat zpět do golfu. Dalším zdrojem, který není využit, představují dotace na sport. V současné době připravuji prezentaci PGA, se kterou chci oslovit potenciální partnery ke spolupráci na období 2019–2021 z řad automobilového segmentu, pojišťovnictví, developerských skupin a dalších.

Jaký je horizont zajištění vlastního sídla a tréninkových prostor PGA?

Splnění tohoto předpokladu je plně závislé na předchozím bodě. Česká PGA je podfinancovaná v porovnání s tím, o jak prestižní organizaci se jedná. Raději to ani nechci srovnávat s PGA v USA. Reálnou možností byla zatím jen změna sídla. Jsem velmi rád, že se povedlo domluvit spolupráci a přesunout sídlo PGA do Hostivaře. Změna sídla přinesla zlepšení v zázemí i tréninkových možnostech včetně mnoha benefitů pro členy.

Podařilo se už spolupráci s ČGF postavit na úroveň partnerství, případně co proto děláte?

Už jsme s ČGF v jednání. Federace pochopila, že golfu můžeme pomoci, jen když budeme spolupracovat. Další věc, kterou rozhodně podporujeme, je vytvoření tzv. kulatého stolu, kde budou zastoupeny všechny segmenty, kterých se golf týká. Výsledkem by měly být změny, které rozšíří řady golfistů. V současné době vznikla pracovní skupina, ve které jsou dva zástupci ČGF a dva zástupci PGA. Osobně jsem dostal pověření od výboru a stal jsem se členem této skupiny.

Došlo k rozšíření zajišťování pracovních příležitostí, vzdělání a benefitů pro členy PGA?

Co spadá do mé kompetence přímo, máme uzavřeno, ale neusínám na vavřínech. Formu partnerství máme s Golf Club Hostivař a hřišti v Kunětické Hoře a Mariánských Lázních. Daří se mi navazovat nová jednání s golfovými resorty. Mám v úmyslu do konce roku 2019 uzavřít vzájemnou spolupráci s osmi golfovými resorty v ČR a SR. S ohledem na zdravotní servis, který se týká členů PGA i jejich golfových žáků, mohu potvrdit, že se povedlo uzavřít partnerství s profesionálním fyzioterapeutickým a rehabilitačním týmem zdravotnického zařízení ALAFIA-RHB. Kondiční přípravu pro nás od letošního dubna zajišťuje SYNERGY CLUB ANDEL Oldřicha Reka, fitness tým je doplněn i o jejich výživového poradce a výživové doplňky pro sportovce Multipower. Oficiálními partnery české PGA zůstávájí společnost Acushnet Golf, distributor golfového vybavení Titleist a FJ, a Wiesner-Hager. Mám vytipované další partnery a vedu s nimi jednání o uzavření spolupráce.

Převzato z časopisu GOLF 10/2018
Text a foto: PGA of Czech Republic


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...