pgac konf2019 250Celodenní sněm českých profesionálů se uskutečnil v sobotu 19. ledna v pražském Hotelu STEP a měl především pracovní charakter. Prezident organizace Roman Svoboda představil mimo jiné i první plány s projektem Hraj golf změň život, který bude letos po dohodě s ČGF provozovat právě PGAC. „Dlouho jsme zvažovali, jakým projektem cílit na nové potencionální golfisty, a vyšlo nám, že bude vhodné postavit naši aktivitu na něčem, co už bylo dříve úspěšné," vysvětlil Svoboda.

Jedním z cílů bude rozšířit spolupráci s majiteli hřišť, novými kontaktními osobami v regionech budou členové PGAC. „Dnešní schůzky k projektu se zúčastnilo na třicet našich členů, máme mezi nimi velmi dobrou odezvu," prozradil funkcionář a představil i tvář projektu - Andreu Bezděkovou, Českou Miss 2016, která projde celým projektem a svým příkladem hodlá cílit nejen na desítky tisíc svých fanoušků na sociální síti.

Posun podle zástupců PGAC zaznamenal i vzdělávací systém zaměřený na trenéry ČGF. „Dnes máme ustálený lektorský sbor, splňujeme požadavky PGA of Europe a chceme získat vyšší stupeň systému. Loni se našich rozšiřujících seminářů zúčastnilo přes 170 trenérů, letos připravujeme další čtyři," vysvětlil viceprezident Jan Mergl.

Valná hromada se shodla na změnách ve stanovách PGAC, po diskuzi rovněž navýšila členské poplatky z 8 500 na 10 000 korun. „Bylo to první navýšení po 25 letech. Do budoucna zvažujeme, že by k úpravě docházelo podle nějakého klíče pravidelně," dodal Svoboda.

Vedení organizace představilo plány s dalším ročníkem tuzemské série Moneta Czech PGA Tour, která bude letos zahrnovat osm turnajů - dva z nich budou třídenní (WGM Open a Grandfinále). Stejně jako loni budou s turnaji pořádány soutěže Junior Czech PGA Tour, šest zastavení připravuje Czech PGA Senior Tour a stejný počet turnajů letos naplánovala mezi trenéry velmi oblíbená Czech Pro-Am Teaching Tour 2018.

Valnou hromadu zakončil večerní společenský večer, na kterém byly vyhlášeny výroční ceny. Za celoživotní práci ve prospěch českého golfu byli oceněni čestným titulem Master Profesionál PGAC Jan Juhaniak a Oldřich Nechanický senior. Trenérem roku byl vyhlášen Jiří Němeček, profesionálkou roku Klára Spilková, která byla současně vítězkou českého Order of Merit mezi ženami, v mužském žebříčku kraloval Filip Mrůzek. Výroční cenu si odvážel David Rozvald, studentem roku byl vyhlášen Vojtěch Dostál.

Valná hromada potvrdila devět nových členů PGAC (Dominik Pavouček, Jakub Švarc, Robert Houdek, Lukáš Chvapil, Karolína Nováková, Martin Hromádka, Jakub Maštalíř, Jan Mazánek a Vojtěch Hemmer). Organizace má aktuálně 275 členů.

Text a foto: Petr Halaburda, cgf.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...