NicPetrOpět po téměř dvou letech se do listiny vítězů Pilsner Urquell Czech PGA Tour zapsal Petr Nič, který celé sérii vládl v roce 2009. Poprvé od PGA Czech Masters 2011 v Sokolově se Petr Nič dostal na nejvyšší stupeň. Tentokrát si pro turnajový titul zajel do slovenských Tálí, kde triumfoval při ŽP PIPEX Cupu 2013. A znovu se mu podařilo vystoupat k vrcholu zásluhou podařeného závěrečného kola.

Petr Nič při svém posledním prvenství dokráčel k titulu se 64 ranami ve finálovém kole v Sokolově před dvěma lety. I tentokrát si nechal útok až na finiš. Po úvodním kole se držel v závětří na dělené třetí příčce, ale dnes doslova řádil. Mnohé naznačila už první devítka, kterou takřka rozstřílel. I přes bogey na tříparové pětce nasázel tři birdie a také eagle na pětiparové jamce č. 9. Byl na denním průběžném skóre -4 a celkovém -2. Ze svého nasazení Petr Nič nijak neslevil a v nastoupeném tempu pokračoval. Stále se tlačil do skórování a po dvou bogey a stejném počtu birdie si pohlídal konečný výsledek -2, k němuž v součtu dospěl přes 74 a 68 ran.

V novodobé historii Pilsner Urquell Czech PGA Tour, kterou počítáme od roku 2009, dosáhl Petr Nič už šestého turnajového vítězství. Vyrovnal tím dosavadní maximum Stanislava Matuše. Za výhru v podhůří Nízkých Tater získal finanční prémii 2 800 euro (cca 70 000 Kč).

Petr Nič se radoval z prvenství o jediný úder, o který za ním zaostal slovenský profesionál Juraj Zvarík. Čerstvý profesionál proměnil svůj čtvrtý start na Pilsner Urquell Czech PGA Tour v první umístění na pódiu. Zvarík prokázal dokonalou znalost hřiště a do druhého kola vyrážel ze stejné pozice jako pozdější vítěz Petr Nič. Talentovaný Slovák zářil v úvodu druhého kola, kdy zahrál dvě birdie. Po dvou bogey pak zažil další hvězdné chvíle v závěru, když na posledních čtyřech jamkách třikrát předvedl birdie. Na Niče mu ale scházela jedna rána a po kolech 74 a 69 skončil druhý, což je pro něho na Pilsner Urquell Czech PGA Tour životní výsledek.

Filip Mrůzek se jako lídr po prvním kole dostal do role hlavního favorita. Loňský vítěz z Tálí i celé série ale na svůj výkon ze zahajovacího kola nenavázal. Mrůzkovi nevyšel začátek druhého kola, v němž se na prvních šesti jamkách musel vyrovnávat se třemi bogey. Včera se dokázal z podobného úvodu zvednout, ale dnes už se mu to povedlo jen částečně. Sice zahrál brzy tři birdie, ale záhy je devalvoval dvěma bogey. Birdie na osmnáctce už na jeho třetím místě nic nezměnilo.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2013
ŽP PIPEX CUP 2013

KONEČNÉ VÝSLEDKY
1. Petr NIČ 74 + 68 (-2)
2. Juraj ZVARÍK (SVK) 74 + 69 (-1)
3. Filip MRŮZEK 71 + 73 (par)
4. Zuzana KAMASOVÁ (SVK) 74 + 74 (+4)
T5 Adam STUDENÝ /am/ 77 + 72 (+5)
T5 Josh WHITEHOUSE (AUS) 73 + 76 (+5)
T7 Marek TOMAN 80 + 71 (+7)
T7 Peter ŠVAJLEN 75 + 76 (+7)
T9 Štefan PÁLENÍK 76 + 76 (+8)
T9 Václav RAŠKA 74 + 78 (+8)

Text: FreeDrive, foto: pga.cz


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...