Johnson GenAž se po turnaji Genesis Open Dustin Johnson podívá na světový žebříček, bude mít pádný důvod k úsměvu. Americký „bombarďák" nedal konkurentům šanci a také díky tomu poprvé u svého jména spatří jedničku. Na čele pořadí nejlepších hráčů planety střídá Jasona Daye. Zcela zaslouženě.

„Vůbec tomu nerozumím," podotkl k matematickým operacím, na jejichž základě se žebříček stanovuje, „ale vím, co znamenají číslice 1, 2, 3." Od zavedení žebříčku v roce 1986 je jubilejním dvacátým golfistou, který na vrchol vystoupal.

Bez ohledu na kalkulace musíte vítězit na turnajích, případně okupovat ty nejvyšší příčky. A na to Johnson recept má. Na Genesis Open vybojoval svůj 13. titul v kariéře a v deseti sezonách na PGA Tour dokázal vždy zvítězit alespoň jednou v sezoně. V tomto ohledu jsou úspěšnější pouze Arnold Palmer a Tiger Woods.

V turnaji dominoval s náskokem pěti ran před druhým Thomasem Pieteresem, který předvedl zdařilý finiš v podobě 63 ran. To Johnsonovi k pohodlnému vítězství stačilo 71 úderů. Společně s Pietersem se o druhé místo dělil Scott Brown (oba –12), o ránu zpět zůstali Justin Rose, Wesley Brian, Kevin Na s Charley Hoffman.

Kompletní výsledky na www.pgatour.com/competition/2017/genesis-open/leaderboard.html

Foto: Keyur Khamar/PGA TOUR


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...