Andreas.PearssonSWEVe dnech 5. a 6. července proběhne na Čeladné soutěž, která do České republiky zavítá vůbec poprvé. Long Drivers European Tour je měřením sil mezi golfovými bombarďáky. Jediný úkol hráčů totiž spočívá v odpálení míčku dále než všichni soupeři. Vložená soutěž mnoha komerčních turnajů zde tedy povýšila na samostatnou disciplínu s řadou specialistů.

Na Čeladnou by měla v kategorii Open zavítat evropská špička a měli bychom tedy býti svědky velmi dlouhých drivů. Na prozatím posledním outdoor podniku v květnu ve Švédsku například postupovali ze skupin hráči s délkou drivu okolo 300m. K vítězství potřeboval David Kvist nakonec ve finále drive dlouhý 339 metrů.

Startovné: profesionálové €200, amatéři €100

Turnaj má vypsány kategorie Open, Amatéři, Senioři (nad 55let) a případně i ženy. V kategorii Open budou startovat kmenoví hráči LDET a utkají se o prémii pro vítěze v hodnotě € 1500. Finanční prémii si odnesou všichni semifinalisté. Čeští profesionálové se mohou turnaje na Čeladné účastnit pouze za cenu startovného.

Další kategorie budou otevřeny, pokud se prezentují alespoň 4 účastníci. Všichni jsou tudíž zváni. Pro amatérské kategorie jsme připravili následující ceny:
1. místo - poukaz na dovolenou od cestovní kanceláře Fisher v hodnotě 5 000 kč
- Green fee na hřiště: The Old Course, The New Course, Nová Amerika a Kunětická Hora
2. místo - poukaz na dovolenou od cestovní kanceláře Fisher v hodnotě 5 000 kč
- 3x green fee na Čeladnou
3. místo - green fee na The Old Course, The New Course a Karlštejn

Hrací systém začíná souboji ve skupinách, kdy každý hráč odehraje 2x6 míčů a započítá se mu nejlepší výsledek. Ze skupiny postoupí nejlepších 8 do čtvrtfinále, odkud se postupně utkají ve vyřazovacích bojích až o titul Champion of the Czech Republic Long Drivers Championship. Přesný systém bude upřesněn podle počtu přihlášených do jednotlivých kategorií.
Doufáme, že čeští bijci nezůstanou za světovou konkurencí pozadu a přijdou si poměřit své síly v této, na vrcholové úrovni, netradiční disciplíně. Každopádně půjde o zajímavou podívanou, jelikož styl některých hráčů, i jejich výsledky, jsou opravdu golfově netradiční. Vstup na tuto akci je pro veřejnost zdarma.

Kontaktní osoba: Tomáš Vávra, 603 166 696, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Více o této události na oficiálních stránkách LDET ZDE>>>

Klubové stránky Prosper Golf Resortu ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...