SteeleAčkoliv máme v kalendáři stále rok 2016, na PGA Tour se již rozjela sezona s datem 2017. Úvodní podnik – Safeway Open – měl svou účastí ozdobit i Tiger Woods, ale ten se ještě před zahájením odhlásil. A tak se šance chopili jiní. Nejvehementněji Brendan Steele, když po skvěle zvládnuté finálové rundě (-7) předstihl o ránu druhého Pattona Kizzirea.

Steele se na další výhru čekal docela dlouho, poprvé totiž na PGA zvítězil v roce 2011. Zúročil tak poctivou práci na krátké hře, které se věnoval v uplynulém roce. Pro titul si došel zásluhou tří birdie na závěrečných jamkách a nemohl si vynachválit práci s patrem.
„Pod tlakem jsem dnes patoval dobře, stejně tak přísné měřítko snesou mé wedge. Na některých věcech jsem pracoval s Davidem Pelzem a dnes mi to na relativně měkkém hřišti pomohlo. Perfektně jsem kontroloval rotaci míče, což se na čísle projevilo."

Po pěti letech se díky tomu dočkal devátého vítězství v profesionální kariéře, druhého na PGA Tour. „Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem chtěl na Tour vyhrát jen jednou. Cítil jsem, že má hra jde nahoru a že dovedu obstát v souboji s nejlepšími. Někdy jsem si ale připouštěl myšlenku, že mi zůstane jen jeden titul, třebaže se na okruhu udržím dlouho," přiznával Steele, po Safeway Open už dvojnásobný vítěz na Tour.

O třetí místo se podělili hned čtyři hráči, vedle v dobré formě stále hrajícího Paula Caseyho i Scott Piercy, Johnson Wagner a Michael Kim.

Kompletní výsledky na www.pgatour.com/competition/2017/safeway-open/leaderboard.html

Foto: pgatour.com


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...