Novy1Prvním českým golfistou, který se letos objeví na European Tour, bude Marek Nový. Od 8. května ho čeká turnaj na portugalském ostrově Madeira. „Marek spolupracuje s Relmost ProGolf Teamem. Dostal od nás hrací kartu. V plánu to bylo od začátku sezony. Rozehrával se na ProGolf Tour. Dostává se do tempa. Turnaj v Portugalsku je dalším stupínkem v jeho kariéře," uvádí Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Nový letos absolvoval 10 turnajů na ProGolf Tour. Šestkrát prošel cutem. Nejlépe dopadl v tureckém Beleku, kde skončil dvacátý. „Tohle je moje první sezona, kdy mám vše naplánované a finančně pokryté. Stará se o mě manažer Áda Červinka, získal jsem sponzory. Celé to zastřešuje tým Relmostu. Mám k dispozici trenéra Davida Cartera. S ním bych chtěl prokonzultovat před odletem na Madeiru taktiku. Ještě jsem tam nikdy nehrál. Vezmu si místního kedíka."

Cílem je projít cutem. Meta, která Novému uvolní ruce. „Když budu hrát svůj golf, cut udělám. Mám na to, abych se dostal do TOP 50," doufá Nový, který se na sezonu připravoval jako každý rok ve Španělsku, kde si zahrál tamní Gecko Tour. Téměř nic neměnil. Pravidelně pracuje se svým koučem švihu Kino Navarrem. Čeká ho minimálně osm turnajů série Challenge Tour a dvě European Tour, kromě Madeiry srpnové Czech Masters na Albatrossu.

Účast Markovi zajišťuje promotérská společnost Relmost. Jakékoli změny v programu mohou ovlivnit úspěchy na těchto turnajích, které by mu otevřely dveře k dalším hracím kartám. „Do přípravy jsem přidal jedinou novinku, kterou je spolupráce s psycholožkou. Učí mě zklidnit se, relaxovat a koncentrovat na hru, aby moje výkony byly stabilnější."

Nový se zúčastní svého čtvrtého turnaje European Tour v kariéře, ale poprvé to bude mimo Česko. Předešlé zkušenosti nasbíral v rámci tří ročníků na Čeladné.

Zdroj: Pavel Poulíček


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...