Tintera-czechone-mrakotaPsa by dneska v Brně nevyhnal protože by ho odfoukl vítr... Tak by se dalo s nadsázkou popsat nedělní počasí při druhém dni Open Cup Kaskáda (3.-4. května) z golfové série Czech PGA Tour 2014. V chladném, slunečném, avšak extrémně větrném počasí tak nastoupovalo téměř sedm desítek golfových profíků z osmi zemí do rozhodujícího dne. Nejlepší výsledek přinesli Stanislav Matuš a Jiří Němeček (71). Celkovým vítězem, který převzal šek na 75 600 Kč, se však po bitvě stal Lukáš Tintěra se skóre -2 po dvou dnech.

Výsledky včetně prize money ZDE>>>

Vítězný Tintěra těžil především z důsledného uplatňování své herní strategie a postěžoval si hlavně na vichr. „Je zvláštní začínat jako vítěz, vprostředku dne si připadat jako poražený a nakonec vše obrátit ve vítězství. Strašně mě nakoplo birdie na sedmnáctce, dostal jsem Ondru Liesera pod tlak a mohl dojít v poklidu. Těžký adrenalin...", sdělil Lukáš po dohrání.

Závěr turnaje přinesl mohutný útok Ondřeje Liesera, který se dokonce pokusil skórovat na těžké 18. jamce. Bohužel se mu ve větru záměr nepodařil, skončil v hustém porostu ve vodní překážce a ztratil dvě rány. Závěrečný jednopat do bogey už mu náladu spravit nemohl.

Nejexotičtějším hráčem byl Pákistánec Daanyal Spalding z marketingové stáje Martina Brundla, který je přihlášen na první tři turnaje Czech PGA Tour. Dnes přinesl 79 a neskrýval rozčarování ze své hry a z vichru. Po tréninkovém dni (slunečno, bezvětří, 22 stupňů) se cítil na mnohem lepší výsledek.

Roman Šebrle dnes ve větrné loterii hlavně propatoval, zaznamenal i třípaty a dokonce jeden čtyřpat. Avšak prohlásil, že „má radost z toho, že nedělal žádné důležité chyby. Pokud někde špatně vyhodnotil situaci a hlavně sílu větru, je to poučení pro příště a prostor ke zlepšování". Nejvíce jej asi zaskočila situace na 11. jamce, kde hrál z fairwayového bunkeru 80 metrů do greenu a nemohl se rozhodnout, jakou ránu a jakou holí má vlastně zahrát. Zkušenosti nabyté v ostrém testu zkonzultuje se svým trenérem Davidem Carterem a příští týden ve Skalici očekává zásadní zlepšení a průchod cutem.

Nejlepším zahraničním hráčem byl dnes Maďar Roland Hahn, který skončil na čtvrtém místě. „Vadila mi změna počasí, přiletěl jsem ze Španělska a pokles teplot byl opravdu markantní. Bojoval jsem s větrem a deštěm, dobré bylo zasahování fairwayí a podržely mě paty" prohlásil sympatický Maďar.

Příští turnaj Czech PGA Tour 2014 se koná ve slovenské Skalici od soboty 10. května, už v tradičním formátu 2 dny, cut a pak 40 nejlepších do finále

Text: Czechone.cz; foto: Ota Mrákota/EM.REPORTER


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...