Korinek-SlukaUž od druhé jamky nenechával Aleš Kořínek nikoho na pochybách, že mu ypsilonské hřiště prostě sedí. Vloni na něm vybojoval své první body do světového žebříčku a i v letošním turnaji Oaza Distribuce II Trophy by Atomic Drinks, který se odehrál 9. května, zazářil výkonem -6, když za sebou nechal dělené Ondřeje Liesera a Rakušana Fabiana Winklera s – 4.

Turnaj promotérské společnosti Česká 1 se odehrál jako kvalifikační turnaj na akci evropské série Pro Golf Tour, která se na Ypsilonce odehraje od pátku do neděle. Leaderboardu dnes dlouho dominoval dlouholetý ypsilonský profesionál Ondřej Lieser, ale na Aleše Kořínka to tentokrát nestačilo. Aleš k pěti birdies připojil i eagle na osmé, pětiparové jamce a zaváhal pouze jednou, na tříparové jamce č. 4. Ke svému výkonu Kořínek dodal: „Hrálo se dobře, samozřejmě. Na jedničce jsem šel do greenu špatně a těžce jsem zachraňoval par, ale hned na dvojce se mi povedla příhra k jamce a půlmetrový pat jsem proměnil. Tím jsem chytil správné tempo. Dobře jsem dnes odcházel z týčka a hlavně mi seděly rány do greenu, třikrát po sobě jsem byl do půl metru od vlajky. Na osmičce jsem, stejně jako většina ostatních hráčů, zariskoval hrou přes fairway pětky, příhra přes les se mi zdařila a dvoumetrový pat do eaglu vyšel. V podstatě jsem se dnes nedostával do problémů, jenom na šestnáctce jsem nechal krátký pat do birdie ale na to si fakt nemůžu stěžovat. A plány na víkend? ty mám jednoduché: hrát pokud možno jako dneska a minimálně zopakovat loňské umístění". Aleš Kořínek totiž vloni na turnaji ProGolfTour na Ypsilonce obsadil čtvrté místo a připsal si tak první body do světového žebříčku.

Třídenní turnaj evropské série EXTEC Trophy ProGolfTour by Atomic Drinks začne na Ypsilonce v pátek 11. května, startovní pole obsahuje téměř 160 hráčů včetně špičkových českých profíků. Hraje se o 30 tisíc euro, o body do světového rankingu i o celoroční žebříček – prvních pět hráčů ProGolfTour získává automaticky kartu na Challenge Tour pro následující rok (v minulosti se tímto způsobem podařilo proniknout na vyšší Tour Markovi Novému a Stanislavu Matušovi).

Výsledky Oaza Distribuce II Trophy by Atomic Drinks:
1. Kořínek Aleš -6
T2 Ondřej Lieser, Winkler Fabian (AUT) -4
4. Tintěra Lukáš -1
5. Muthreich Michael (GER) E

Zdroj: TZ, Radovan Vrátný
Foto: Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...