C1-LiberecPromotérská společnost Česká 1 hodlá jarní část sezony odstartovat impozantně. Na přelomu dubna a května uspořádá v krátkém sledu dva turnaje. První je určen pro hráče nejvyšší české série a druhý proběhne pod hlavičkou ProGolfTour.

První turnaj se odehraje mezi 25. a 26. dubnem na liberecké Ypsilonce. Účastníci z řad profesionálů a špičkových amatérů se podělí o celkový prize-money fund ve výši min. 400 000 Kč, avšak pro většinu z nich může být větší motivací 20 účastnických míst v návazném turnaji série ProGolfTour. Ten se (také na Ypsilonce) odehraje od 3. do 6. května a výše odměn pro hráče je stanovena na 30.000 Eur. Z Ypsilonky si tedy hráči odvezou téměř jeden a čtvrt milionu korun. Hráči, kteří postoupí z kvalifikačního turnaje, si spolu s peněžní prémií zajistí vedle práva hrát ProGolfTour i úhradu nákladů vč. startovného a nákladů na pobyt. Kvalifikanti se tedy mohou s výhodou domácího prostředí plně soustředit na hru.

Šéf promotérské společnosti Pavel Krenk ujednání s německou PGA komentuje: „Byli jsme připraveni pořádat turnaje této vyšší úrovně již v loňském roce, ale museli jsme respektovat požadavky ze smlouvy s českou PGA. Dohodu o uspořádání turnaje série ProGolfTour beru jako výraz uznání naší práce ze strany respektovaného subjektu v evropském golfu a zúročení dvouletého úsilí. Turnaje tohoto významu náš tým důkladně prověří, ale jsem přesvědčen, že stejně jako v minulosti i tentokrát obstojíme a nabídneme golfovým příznivcům zajímavé zážitky.

Věřím, že kvalitním uspořádáním turnaje ProGolfTour oslovíme německé a skandinávské profesionální hráče a povzbudíme je k účasti na našich ostatních podnicích. A samozřejmě vítáme propagaci českého resortu v golfově vyspělých zemích jak mezi profesionály, tak i mezi amatérskými hráči.
Pokud jde o zbytek sezony, své plány zveřejníme na tradiční předsezonní tiskovce, s největší pravděpodobností se v kalendáři objeví ještě jeden turnaj ProGolfTour".

ProGolfTour organizuje německá PGA a tvoří jakousi přirozenou líheň hráčů pro European Tour a Challenge Tour. Série začíná v lednu v severní Africe, liberecký turnaj bude první akcí na evropském kontinentu v tomto roce. Většina turnajů ProGolfTour se letos odehraje na německé půdě. Z českých hráčů si kartu pro sezonu 2016 v kvalifikační škole vybojovali Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Marek Nový, Stanislav Matuš, Aleš Procházka a Roman Šebrle.

Zdroj: TZ, Radovan Vrátný, Czech One


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...