Korinek SlavkovAleš Kořínek dokonale využil lepšího počasí ranních flightů turnaje RENOCAR Czech PGA Tour Austerlitz & Golf Magazine Trophy a obsadil první místo výkonem -3. Hned za ním se usadila trojice pronásledovatelů Marek Siakala, Filip Mrůzek a Aleš Procházka (-2).

Víc než sedm desítek profesionálních i amatérských hráčů vyrazilo do prvního dne turnaje RENOCAR Czech PGA Tour Austerlitz & Golf Magazine Trophy na skvěle připraveném hřišti ve Slavkově. Malou výhodu měli ti co startovali hned ráno, v průběhu dne přišlo několik prudkých přeháněk doprovázených nepříjemnými a chladnými větrnými poryvy.

„Hrálo se mi dobře, byl jsem překvapen z vývoje počasí. Včera jsem byl maličko naštvaný, že startuji tak brzy, ale nakonec se ukázalo, že to byla poměrně výhoda, pozdější flighty hodně zmokly. Řekl bych, že jsem na tom vydělal. Moji hru určil už začátek, kdy jsem dal dva berdíky na prvních jamkách a tím jsem se chytil. Potrápila mě až patnáctka, kde jsem příhrou trefil tyč, ale pak jsem se vyspinoval až do roughu. Čekala mě příhra a dva paty. Ale co mi hřiště vzalo na patnáctce,to mi vrátilo hned potom, skóroval jsem na všech třech následujících jamkách. Jsem spokojen a pro zítřek mám jasný cíl – vyhrát," zhodnotil své úvodní kolo průběžně vedoucí Aleš Kořínek.

Nejlepší cizinci se vyskytují na děleném pátém místě: Jonathan Day (UK), Tamás Lugosi (HU) a Juraj Zvarík (SVK), všichni -1.

Z turnaje se pro zranění šlachy na noze odhlásil člen Prague Golf Teamu Marek Nový, manažer týmu rozhodl, že místo něj přece jenom bude hrát nejlepší český profesionál uplynulé sezony Filip Mrůzek. Filip se s neočekávanou situací vyrovnal víc než dobře, zatím dělí druhé místo o ránu za Kořínkem (vloni zde zvítězil, hřiště mu tedy vyhovuje).

Zdroj: Radovan Vrátný, CzechOne,foto: Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...