Ypsilon win268, 67 a 70. Tato čísla vynesla Bena Parkera do čela leaderboardu na EXTEC Pro Golf Tour by CzechOne na liberecké Ypsilonce (hrál se 1. – 4. května). Poli pronásledovatelů však utekl pouze o ránu, když ještě na své patnácté jamce ránu na německého amatéra Maxe Schmitta naopak ztrácel. O další ránu zpět skončil Němec Philipp Mejow, také účastník posledního flightu.

Poslední den netrápily hráče nízké teploty, jako spíš hustá mlha, která organizátory dvakrát donutila sirénou přerušit hru.
Vítězný Brit Parker, který rozdával pozápasové rozhovory také v suverénní němčině, ke své hře sdělil: „Hrálo se mi tu dobře, samozřejmě. Byl jsem tu poprvé, hřiště je zajímavé, pořád vás něčím překvapuje, i když ho jdete potřetí / počtvrté. Líp mi vyšla první dvě kola, dnes jsem z mobilního leaderboardu viděl, že na nejlepší ztrácím, musel jsem se pokusit vydat ze sebe to nejlepší. Povedlo se mi skórovat na sedmnáctce, takže jsem se vrátil do hry a vypadalo to na rozstřel. Nakonec se mi skvěle vydařil drive na osmnáctce, po němž jsem byl schopen skórovat i na poslední jamce a to rozhodlo. Teď mě čekají dva turnaje Pro Golf Tour v Rakousku."

Skokanem dne se stal zlínský Aleš Kořínek, který dnes zapsal -7 i přes bogey na osmé a jedenácté jamce. Své působení v turnaji stylově zakončil eaglem na osmnáctce. Celkové skóre -8 pro něj znamená dělené čtvrté místo, což by měly být první body do světového žebříčku. O své hře následně řekl: „Měl jsem dnes skvělou společnost, pohodový flight. Začal jsem sice bogey na jedenáctce (mé druhé jamce), ale pak už jsem dobře přihrával, spadl mi tam jeden dlouhý putt. Smůla mě však potkala na osmičce (mé předposlední), kde jsem nedal snad třiceticentimetrový putt. Taky na třináctce jsem dal super ránu z týčka, puttoval jsem metr a půl do kopce, ale nedal. Ale celkově spokojenost."

O jednu dělenou příčku níže skončil Ondřej Lieser (T10, -7), který poskytl hodnocení turnaje: „První den byl tragický. Další dva už to jakžtakž šlo, ale nemohl jsem nic dostat do jamky. Nerozuměl jsem si tu s greeny, dnes jsem dal dva úplně zbytečné trojpaty ze dvou-tří metrů. První den jsem měl potíže s rychlostí greenů, špatně se mi četly. Dnes jsem to spíš špatně trefoval. Počasí mi tu nevadilo, dnes se nepohnul ani lísteček. Jsem rád, že se zase můžu spolehnout na rány z týčka. Od golfu si teď chvíli odpočinu a pak se začnu připravovat na Challenge Tour na Kunětické Hoře."
Výkonu -5 dosáhl Jan Cafourek (T16), který dodal komentář: „Užil jsem si krásný turnaj. Měl jsem skvělé flighty, ale nedával jsem moc birdie. Po ráně do greenu zpravidla následovaly dva putty, měl jsem trochu potíže se čtením. Nezažil jsem tu žádné vzrušení, ale to je asi dobře."

Stanislav Matuš dnes přinesl -4, takže vystoupal až na dělenou 24. příčku. Na ní skončil i spolehlivě hrající Petr Gál: „Hrálo se mi dobře, trefoval jsem greeny, ale na nich jsem trošku bojoval. Ypsilonka byla na první turnaj sezony dobře připravená. Mám teď před sebou pár větších turnajů, doufám, že mi to na nich půjde stejně jako tady."

Turnaje se celkem účastnilo 150 hráčů, do bojů o celkové prvenství zasáhlo po cutu 49 z nich. Rozdělili se o 30.000 eur (810.000 Kč)

Finální pořadí EXTEC Pro Golf Tour by CzechOne
1. Ben Parker (UK) 205
2. Max Schmitt (D) 206
3. Philipp Mejow (D) 207

Výsledky na: http://www.pga.de/ypsilon-cup/articles/ypsilon-cup-livescoring.html?year=2017

Text a foto: TZ, Radovan Vrátný, CzechOne


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...