Korinek-casaPrvním kolem dnes zahájil desátý podnik seriálu Czech PGA Tour 2015, který se hraje na tři kola (30. 8.–1. 9.) pod názvem Casa Serena Cup by Czech Chamber of Commerce. V horkém počasí si nejlépe vedl Aleš Kořínek, který hřiště obešel za 66/-5.

Nejlepší hráči na Case Sereně startovali už před osmou hodinou ranní a vzhledem k neustále rostoucím teplotám v průběhu dne z toho museli mít radost. Výsledkově se nikdo nijak zvlášť neutrhl, a tak je před dalšími dny vše otevřené. Promotérská společnost Česká 1 pozitivně hodnotí počet hráčů, kteří po neúspěšném cutu na Czech Masters přijeli a prakticky bez odpočinku pokračovali v golfovém zápřahu.

Jedním z nich je i bývalý ligový fotbalista Aleš Kořínek, který ke své skvělé hře v úvodním kole poznamenal: „Šlo se mi celkem dobře, hrál jsem dobře z týčka, takže jsem nebyl krátký před ranami do greenu a vytvářel jsem si hodně šancí. I když hned na začátku to na žádnou hitparádu nevypadalo, na trojce jsem ztratil míč v heavy roughu, takže z toho bylo double-bogey , a hned na čtyřce jsem to do zdejšího krutého roughu dal znovu (zatažený drive doprava). Vyhrál jsem se přes fairway do roughu vlevo, takže bogey. Ztráta tří ran na dvou jamkách není nic moc, ale pomohl mi záchranný putt na pětce z pěti metrů, který jsem proměnil. Pak už to šlo. Výhoda byla poměrně brzký ranní start a to, že jsme ty největší kopce měli až ve druhé devítce. Počasí je sice horké, ale to mi nevadí, spíš nemám rád kopce a těch tu je hodně."

Druhé místo (o ránu zpět) dělí další hráč z Czech Masters Stanislav Matuš s Polákem Jedrzejczykem a o další ránu zpět je zatím Němec Schwierz.

Text: Radovan Vrátný; foto: Jiří Částka

Výsledky ZDE


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...