RElmostČtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters, který se koná od 31. srpna do 3. září, ozdobí účast Martina Kaymera. Poprvé v historii přijede na turnaj do Česka. Dvaatřicetiletý německý golfista vyhrál US Open (2014) a PGA Championship (2010). Včetně těchto dvou major titulů má na kontě 11 triumfů na European Tour a 3 na PGA Tour. Týmový Ryder Cup vyhrál třikrát.

„Bude to moje premiéra na D+D REAL Czech Masters, a proto se už hodně těším. Slyšel jsem o turnaji a o hřišti jen samou chválu. Těším se do Prahy a do České republiky, kde budu hrát poprvé v mé profesionální kariéře," prozrazuje hráč, který byl v roce 2011 světovou jedničkou.

Kromě Kaymera potvrdila svou účast už dříve další bývalá světová jednička Lee Westwood (vítěz 42 světových turnajů), opět dorazí Američan John Daly (dvojnásobný vítěz majoru) a vůbec poprvé bude na turnaji v Albatross Golf Resortu startovat Darren Clarke, vítěz Open 2011, bývalá světová dvojka a loňský kapitán rydercupového týmu Evropy.

Turnaj Czech Masters má svou jistou budoucnost. Promotérská společnost Relmost prodloužila smlouvu s European Tour do roku 2023.

Významnou roli hraje D+D REAL Czech Masters v rámci Ryder Cupu. Letos bude na Albatrossu začínat kvalifikační bodování a příští rok bude předposledním turnajem celého cyklu. Je tak jediným turnajem v kalendáři European Tour, kde se bude bojovat o rydercupové body dvakrát.

Do turnaje zasáhne minimálně 10 českých golfistů včetně dvou amatérů. Jednoho z nich nominuje Česká golfová federace. Nejúspěšnějším Čechem na D+D REAL Czech Masters je Filip Mrůzek, který dvakrát prošel cutem, loni obsadil 62. místo, což je zatím nejlepší český výsledek v historii European Tour.

Vstup bude opět pro všechny registrované golfisty zdarma, navíc zdarma projde každý držitel jakékoli platební karty Raiffeisenbank a majitel vozu Škoda po předložení klíče od auta. Zdarma je také vstup pro děti do 15 let, seniory a ZTP. Přímé přenosy odvysílá stanice Nova Action a to v plném rozsahu s mezinárodním signálem, to znamená celkem 19 hodin golfu živě.

Dvě novinky se týkají turnajové vesničky. Pro diváky se chystá food festival, půjde o širokou nabídku různých druhů jídel. Nová je merchandisingová spolupráce se značkou Under Armour, která nabídne kolekci Czech Masters v merchandisingovém obchodu.

Text: TZ, RELMOST; Foto: Ladislav Adámek/RELMOST


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...