Petr Dedek DanskoPo Czech Masters se většina golfistů přesunula do Dánska na turnaj European Tour Made in Denmark, kde se hraje o 1,8 milionu Euro. Pozvánku dostal na poslední chvíli také Petr Dědek jun. Na sever Dánska dorazil až v úterý odpoledne. „Hřiště jsem prošel, napsal poznámky a teď jsem na drivingu. Potrénuju a zítra naostro turnaj. Je to relativně záludné hřiště, kde je dost slepých ran a úhlů. Greeny jsou členité a na většině z nich bude platit, že ze špatné strany bude záchrana těžká. Co je naopak plus, hřiště není moc dlouhé," popisuje z Dánska Dědek jun.

Přestože je klub Himmerland tři hodiny od Kodaně, nejbližší velké město je Aalborg asi dvacet kilometrů daleko, opět se očekává jedna z rekordních návštěv na celé European Tour. Loni to bylo za čtyři dny přes 80 tisíc diváků. Typická je pro hřiště tříparová 16 zkrácená na 100 metrů, kde diváci vytváří doslova kotel.
„Moc se těším, protože atmosféra už dneska při PRO-AM turnaji je tady fantastická. Přišly se podívat tisíce lidí," dodává Petr Dědek jun. Ve čtvrtek začíná na jedničce v 9:20 s Robinsonem a Berardem.

Loni hrál v Dánsku Petr Gál a jen o ránu mu utekl cut. Obhájcem titulu je David Horsey. I když se jedná o poslední turnaj v rámci rydercupového bodování, není o co hrát. Devítka nominovaných podle bodů je po Czech Masters uzavřená. Na Albatrossu se kvalifikoval Fitzpatrick. Teď už doplní tým Evropy jen kapitán Clarke o tři své „koně". Obecně se očekává nominace Westwooda, Kaymera, překvapením tak může být pouze jedno jméno.

Challenge Tour pokračuje turnajem Bridgestone Challenge v Anglii o 180 tisíc Euro. Na pozvánky tam hrají Filip Mrůzek a Slováci Friesz s Valáškem. Pro Mrůzka to může být třetí turnaj po sobě v rámci European nebo Challenge Tour, kde projde cutem. Pokud by se mu podařilo atakovat první dvacítku, tak jako v červenci ve Francii, přiblíží se šanci uhrát si kategorii 14 a na příští rok vlastnit plnou hrací kartu na Challenge Tour. Celkově musí v žebříčku Challenge Tour skončit do 120. místa, v přepočtu na peníze ztrácí na tuhle metu něco málo přes 4 tisíce Euro.
Turnaj se koná počtvrté, ale poprvé pod názvem Bridgestone Challenge, dříve byl známý jako English Challenge.

Zdroj: Pavel Poulíček, Relmost


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...