Clarke Darren GMAČtvrtý ročník Czech Masters v rámci série European Tour se uskuteční od 31. srpna do 3. září 2017. Prize money zůstane 1 milion euro. Před jeho navýšení byla dána přednost posílení startovního pole, což by samo o sobě nezvládlo ani jeho zdvojnásobení. První známou tváří ročníku 2017 je Darren Clarke, z dalších dvou, které budou odtajněny v březnu, bude minimálně jedna bývalou světovou jedničkou. Woods, i když by už nebyl tak drahý, to nebude, a tak už zbývá jen Kaymer, Donald, McIlroy...

„V tuto chvíli víme, že z velkých hvězd opět přijedou John Daly a Lee Westwood. Znovu dorazí Jamie Donaldson, náš první vítěz. Úplně novou tváří turnaje bude Darren Clarke. Letošní kapitán rydercupového týmu Evropy, vítěz The Open v roce 2011, vyhrál 14 turnajů na European Tour, 3 na PGA Tour, byl světovou dvojkou. Řadíme ho mezi golfové ikony," říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

48letý severoirský golfista Clarke se vrátí do Česka na turnaj European Tour po dvaceti letech. Hrál tady čtyřikrát po sobě, dvakrát skončil pátý.

„Tahle sestava ještě zdaleka není definitivní. Jednáme s dalšími dvěma slavnými hráči, kteří patří do absolutní světové špičky, a chceme, aby byli reklamními tvářemi turnaje," dodává Dědek.

Turnaje se zúčastní minimálně deset českých hráčů včetně členů RELMOST ProGolf Teamu. Těmi jsou v současnosti Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Daniel Suchan, Petr Dědek jun., Aleš Kořínek, Lukáš Tintěra a nejlepší slovenský golfista Ján Friesz. Účast mají jistou i nejlepší čeští amatéři, které nominuje České golfová federace.

„Díky společnosti Relmost se u nás v posledních letech staly tradicí turnaje dvou nejvyšších mužských profesionálních sérií v Evropě čili European Tour a European Challenge Tour. Vedení českého golfu a já osobně máme velkou radost z toho, že jsme s panem Petrem Dědkem a jeho týmem postupně navázali úzkou spolupráci, z níž profitují všichni nadějní čeští hráči. Pro špičkové amatéry je stále důležitější European Challenge Tour, v níž je pro ně přece jen reálnější projít cutem a odehrát čtyři kola v plném nasazení. European Tour je zatím odměna jen pro ty nejlepší. Těším se rovněž na spolupráci s Relmostem na prezentaci golfu jako divácky atraktivního sportu, který kromě jiného přináší i velký ekonomický efekt našemu cestovnímu ruchu a vynikající možnosti prezentace partnerům," říká Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace.

Letos navštívilo D+D REAL Czech Masters téměř 25 tisíc diváků. Významně se na této rekordní návštěvě podílel vstup zdarma pro české registrované golfisty.

„Také příští rok budou mít diváci s členskou kartou České golfové federace vstup zdarma. Novinkou bude vstup zdarma pro majitele platebních karet Raiffeisenbank. Nic nezaplatí ani děti do 15 let a ZTP. Pro všechny ostatní jsou k dispozici vstupenky, jejichž prodej se spouští 1. prosince na stránkách Ticketpro. Vstupné se nemění. Na čtvrtek a pátek stojí po 100 Kč, na sobotu nebo neděli 200 Kč, turnajová permanentka 400 Kč," vysvětluje Pavel Poulíček, výkonný ředitel Relmostu.

Ekonomický přínos turnajů pro Českou republiku
Od 25. do 28. května proběhne už šestý ročník D+D REAL Czech Challenge v golf resortu Kunětická Hora. Turnaj se zařadil mezi tradiční akce Challenge Tour a má stejně jako D+D REAL Czech Masters přínos pro ekonomiku České republiky. V roce 2016 vydělaly oba turnaje dohromady do veřejných rozpočtů téměř 29 milionů korun tzv. nenahraditelných přínosů.

„Velké mezinárodní akce jako jsou Czech Masters a Czech Challenge znamenají pro českou ekonomiku nejen významný přímý ekonomický efekt, ale i pozitivní vliv na růst povědomí o Praze a České republice jako destinaci cestovního ruchu. Cílová skupina, mezi kterou se informace o těchto golfových turnajích a místu jejich konání dostává, je navíc bonitní klientela, kterou se z ekonomického hlediska vyplatí lákat do České republiky," uvádí Ondřej Špaček, analytik společnosti KPMG.

Text: TZ
Foto: Reuters / Globe Media Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...