PavanSkalp trojnásobného vítěze majoru Padraiga Harringtona, premiérové vítězství na okruhu a odměnu 167 tisíc euro. To všechno si z Albatrossu odvezl italský golfista Andrea Pavan. Do finále Czech Masters vstupoval z děleného vedení spolu se zkušeným Irem, a byť jednou zaváhal, hned na druhé jamce, nakonec mu pět ran pod par vyneslo titul.

Domácí podnik nejvyšší evropské série naopak nevyšel žádnému z českých zástupců. Filip Mrůzek sice v průběhu úvodní rudy chvílemi atakoval pozice mezi pěti nejlepšími hráči, nakonec ale výsledek -3 jen předznamenal tuhý boj o den později. Podobně na tom byli Jan Cafourek a Ondřej Lieser.
A protože v pátek se žádnému z nich průlom vzhůru nepodařil, zůstali nejen tito tři, ale i ostatní čeští zástupci za branami cutu. Ten se zastavil na hodnotě -4. Nejlepší z našich – Mrůzek – s celkovým výsledkem -1 dělil až 101. místo.
Kromě našich hráčů nevyšel postup do dalších bojů třeba Kjeldsenovi z Dánska, Belgičanovi Colsaertsoviči Finovi Korhonenovi.

Dobré výhlídky měl po úvodním kole i jeden z okruhu favoritů, bývalá světová jednička Lee Westwood obešel Albatross na 66 ran. V dalším průběhu ovšem na tento výsledek nenavázal, a tak skončil až dělený jednašedesátý (-4). Jen o chloupek lépe se umístil známý bouřlivák John Daly, jemuž se první kolo rovněž povedlo nad očekávání (64). Z tohoto pohledu je dělené 59. místo pro Američana určitě zklamáním.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018070/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Jan Maghreb


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...