MatusGrandfinalePilsner Urquell Czech PGA Tour 2012 nachystala na závěr sezóny velkolepé a dramatické vyvrcholení. Na Kaskáda Grand Finále se rozhodovalo nejen o vítězi turnaje, ale také o celkovém triumfu v sérii. Oba adepti na konečné prvenství mohli odjet z Kaskády spokojeni. Stanislav Matuš (na úvodním snímku) udělal maximum, aby v účtování sezóny předstihl Filipa Mrůzka, když Grand Finále na Kaskádě vyhrál. Filip Mrůzek ve finálovém kole zvládl po nevydařeném druhém dnu tlak a svou pozici v čele finančního žebříčku Pilsner Urquell Czech PGA Tour si pohlídal. Matuš tak uzavřel sezónu čtvrtým turnajovým titulem sezóny a Filip Mrůzek se těší z pozice vítěze série.

Stanislav Matuš nakročil do finále ve velké pohodě a hned na úvodní jamce předvedl birdie. Uklidnění se projevilo na dalších jamkách, kdy nechyboval a sbíral jen samé pary. Další skórování si nechal na dvanáctku a dostal se na průběžný výsledek -3. Na poslední jamce věděl, že mu k vítězství postačí bogey. Nijak neriskoval a s chladnou hlavou potřebného bogey docílil. Stanislav Matuš svůj triumf okomentoval následovně. „Trochu mě překvapil výkon Jiřího Štryncla, který dnes zahrál skvěle. Myslel jsem, že mám situaci více pod kontrolou a čeká mě klidný závěr. Věděl jsem, že mi na osmnáctce zajistí titul i bogey. Na greenu jsem si věřil a mám radost, že jsem vyhrál." Stanislav Matuš dosáhl skóre -2 a může se pyšnit letošním čtvrtým a celkově šestým vítězstvím na turnaji Pilsner Urquell Czech PGA Tour.

MruzekGrandfinaleFilip Mrůzek nechtěl připustit žádné nepříjemné ztráty jako v pátečním kole a soustředil se na co nejlepší výkon. „Všechno jsem hodil za hlavu a chtěl jsem odevzdat maximum. Zapracoval jsem před sezónou na psychice a vyplatilo se. Z prvního místa v sérii mám velkou radost a beru to jako důležitý krok ve své kariéře," konstatoval po dohrání Filip Mrůzek. Dnes zopakoval 71 ran z prvního kola, obsadil dělenou 5. příčku a s přehledem opanoval Money List Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2012.

Hned za Stanislavem Matušem se umístil Jiří Štryncl, který předvedl druhý nejlepší výsledek závěrečného kola. Jeho 68 ran bylo jen o úder více než výkon Lukáše Tintěry. Štryncl si nečekaně došel pro své letošní maximum. Naposledy skončil tak vysoko před třemi lety na Tálích, kde vyhrál.

Marek Nový prožil parádní poslední dny. Nejprve získal na EPD Tour stálou kartu na Challenge Tour 2013, v pátek zahrál hole in one a dnes uzavřel první kompletní říjnový týden třetím místem na Kaskáda Grand Finále v Brně. Za vítězným Stanislavem Matušem zaostal o tři údery.