qrcodegolf10nafloowieČasopis Golf se zaměřuje na informace o domácím i světovém golfu, reportáže, rozhovory a profily, testy vybavení, informace o novinkách a cestování za golfem. Spolupracuje s prestižním britským titulem Golf Monthly a je smluvním partnerem české Profesionální golfové asociace.

 

Publikaci Golfu 10/2012 si můžete koupit nebo jen prohlédnout ZDE>>>

 

 

obalka titulka10Vážené čtenářky a vážení čtenáři,
sezona, alespoň ta domácí, pomalu spěje ke svému konci, a tak nastává čas bilancování. To, že se člověk na jednom turnaji zlepší (a o kolik) nebo na dalším zhorší, to se obvykle dozví hned z výsledkové listiny. Ale protože sportovci jsou soutěživí a kromě poměřování se s hřištěm mají potřebu se popasovat i s ostatními, ke slovu často přicházejí žebříčky.
A zdaleka se netýkají jen profesionálů, kteří kromě světového žebříčku, pořadí té které túry sledují i žebříčky finanční. Své jméno si v nejrůznějším pořadí rád vyhledá i nejeden amatér. Žebříčky a všelijaká pořadí jsou prostě fenomén, a proto jsme si na ně v aktuálním vydání Golfu posvítili.

Z jiného soudku, nicméně neméně zajímavé jsou názory Karla Čelikovského, jehož zpovídala Tereza Blažková. Společně se dotkli nejen role České golfové federace, ale zamýšleli se třeba nad tím, jak tenká či široká (v závislosti na úhlu pohledu) je hranice mezi sportovním a společenským golfem.

O tom, že v oblasti designu golfových holí jsme se ještě zdaleka nedotkli stropu, vás rádi přesvědčí dvě renomované značky, Adidas v segmentu obuvi a Ping v kategorii holí. Jak mužská řada Anser, tak dámská Serene od Pingu se od podzimu objeví na britském a americkém trhu. Na český by měly dorazït o něco později, ale některé z těchto holí jsme měli možnost vyzkoušet. Výsledky testů zveřejníme v některém z dalších čísel, protentokrát přinášíme základní charakteristiky včetně technologických vylepšení. Prozradím jen tolik, že výrobce ve svých tvrzeních rozhodně nepřehání.

Říjnový „bedekr" Golfu vás pozve do Středozemí, na Sardinii se totiž golfu můžete oddávat i v tuto roční dobu. Na letmé seznámení vám postačí pár dnů a myslím, že nebudete litovat. Nebo využijte posledních pár příjemných dnů a zajeďte si do Vídně, dopoledne stačí rychlá devítka a odpoledne můžete zakotvit v některém ze zdejších vinných šenků. Snad ani nemusím zdůrazňovat, že v tuto roční dobu mají své kouzlo...

Kouzlo, šarm i půvab nezastírá ani fascinující svět hodinek či šperků, kam vás v několika následujících vydáních pozveme. Tak jen vstupte a s chutí listujte... i říjnovým Golfem!

Petra Prouzová, zástupce šéfredaktora


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...