snagV sobotu 6. října byl v rámci Grand Finále na Kaskádě oficiálně představen pilotní projekt ČGF a PGAC, který by měl zavést golf do škol. Od letošího podzimu běží jako volnočasová aktivita na osmi základních školách a díky reálné finanční podpoře obou protagonistů (ČGF poskytuje vybavení, PGAC proplácí lekce učitelům) mají žáci v těchto vybraných centrech možnost začít s golfem za srovnatelných podmínek (cca 100 Kč/pololetí), jako v kterémkoli dalším na škole nabízeném sportu.

Projekt, který společně představili prezident ČGF Jan Jenčovský a za PGAC Karel Skopový,  už běží na základních školách v Břeclavi, Dýšině, Hluboké nad Vltavou, Jinačovicích, Hradci Králové, Napajedlech, Šternberku a Ropici. Za PGA Czech se na něm dále aktivně podílejí Michael Jon, Ondřej Trupl, Michal Čevela, Jan Mergl, Ladislav Ťupa, Petr Moučka, Jaroslav Krejcar a Alan Panec. Na straně ČGF to jsou Luboš Klikar, Karel Vopička a Aleš Libecajt.

Projekt Golf do škol má tři fáze. První jsou zájmové kroužky pro děti od prvních tříd základních škol, jimž se budou věnovat proškolení tělocvikáři a členové PGA Czech. Prioritou bude snaha rozvíjet motorické dovednosti dětí a seznámit je s principy golfového úderu. Druhou fází budou rozmanité soutěže, které budou rozvíjet další důležité fyzické a mentální složky budoucích vrcholových golfistů. Plánovány jsou přitom nejen soutěže lokálního významu, ale i regionální a celostátní soutěže. Třetí fází projektu by měly být intenzivní prázdninové kempy.

Text a foto: ČGF, PGA Czech


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...