Trunda-Donaldson-Ota-MrakotTradice pokračuje. A to je nejen pro české profesionály dobrá zpráva. Díky tomu v květnu vypuknou už počtvrté v historii na Kunětické Hoře boje v rámci Challenge Tour a těšit se můžeme i na srpnovou lahůdku v podobě prvoligové EPGA Tour na Albatrossu. Pod pokličku nejen těchto podniků nás nechal nahlédnout generální ředitel Relmostu David Trunda.

D+D REAL Czech Challenge proběhne co nevidět. Letos se koná už počtvrté. Dá se říci, že se z Kunětické Hory stává stabilní zastávka v rámci druhého nejprestižnějšího evropského okruhu?

Bezpochyby ano. V týdnu od 25. do 31. května se na Kunětickou Horu sjedou hráči počtvrté, takže jde o profesionální podnik s nejdelší historií na našem území! I díky tomu se stáváme stabilním článkem Challenge Tour. Samozřejmě nestačí jen „přežívat" v čase, neustále posouváme laťku výš. Oproti loňsku se zvýšily celkové odměny pro hráče o 5 tisíc euro, takže se v součtu dostáváme na 170 tisíc, z toho na vítěze čeká 27 200 euro. Zúčastní se 156 hráčů, z toho přibližně 15 českých golfistů.

V minulosti turnaj opanovali třeba Dán Andreas Hartø nebo Francouzi Francois Calmels a Thomas Linard, kteří už bojují o patro výš. Challenge je určitě skvělý odrazový můstek.

To určitě, vždyť na Kunětické Hoře se představil i Američan Brooks Koepka, vítěz únorového Phoenix Open, které je součástí nejvýznamnější světové série. Koepka dodnes drží rekord hřiště na Kunětické Hoře, když zahrál 62 ran. Z dalších hráčů, kteří prošli naším turnajem a teď patří mezi evropskou elitu, bych jmenoval třeba Francouze Lévyho, i ten už to zkouší na PGA Tour, nebo jeho krajana Stala. A i když turnaj primárně slouží hráčům, je to skvělá příležitost i pro mladé talentované golfisty či nadšené amatéry, protože kde jinde můžete na vlastní oči sledovat špičkové hráče tak zblízka.

Zastavme se ještě u fanoušků, partnerů a amatérských golfistů. Co jiného jim kromě skvělé podívané chcete nabídnout?

V turnajovém týdnu je denně nabitý program. Zajímavou součástí bude opět PRO-AM turnaj, který proběhne ve středu 27. května. Týmy tvoří 3 amatéři z řad partnerů akce a jeden profesionál. Vstup do golfového resortu bude zdarma, pro děti i dospělé je připravený program, jehož součástí je golfová výuka a možnost zahrát si tzv. SNAG golf, zjednodušený golf s odlehčenými holemi a většími míčky. V odpoledních hodinách proběhnou autogramiády a setkání s hráči.

Vloni jste Challenge Tour přivedli i na Slovensko? Zůstal tento podnik v kalendáři i pro letošek?

Ano, zůstal. Odehraje se opět na Penati pod názvem D+D REAL Slovakia Challenge ve dnech 9. až 12. července a půjde o vůbec nejvýznamnější golfovou událost na Slovensku. A aby byl výčet našich turnajových aktivit kompletní, připomenu, i když pro fanoušky to nebude nic nového, že EPGA Tour na Albatrossu proběhne od 27. do 30. srpna.

Jedním z cílů pro loňský ročník D+D REAL Czech Masters bylo přilákat fanouška, což se podařilo. Jak moc optimistický jste, pokud jde o letošní rok a počet návštěvníků?

První ročník měl obrovský ohlas nejen doma, ale i ze zahraničí jsme dostali pochvalné reakce. European Tour vyhodnotila náš turnaj jako nejlepší premiéru posledních let. V podstatě nám ani neuměli nic vytknout, jen chválili. To je obrovský závazek pro letošek. Přesto pro diváky a hráče chystáme další novinky. Cílem je, aby se diváci bavili po celý den, aby nevnímali turnaj jen jako sportovní akci. Jde nám o zprostředkování zážitků pro celou rodinu. A těší nás, že touto dobou se už prodalo o třicet procent víc lístků než vloni! Ale stále zdůrazňuju, že je důležité se učit a vždy je co zlepšovat!

Co konkrétně jste tedy zlepšili?

Rozšíří se turnajová vesnička, máme více partnerů, zejména z oblasti prodejců sportovního oblečení, zvětší se zábavní část pro děti. Cílem je přilákat během čtyř dnů 30 tisíc diváků. Loni jich dorazilo necelých 20 tisíc. Pro zájemce připomenu, že vstupenky jsou v prodeji na portálech www.ticketpro.cz a www.ticketportal.cz. Areál bude pro diváky přístupný od rána do večera, ve čtvrtek, pátek i v sobotu začnou hned po skončení hry koncerty populárních českých skupin.
Loni se nám to osvědčilo. Diváci zůstali v naší turnajové vesničce. Tradiční zůstává vystoupení kapely Eddie Stoilow, která bude letos koncertovat v sobotu od 17 hodin. Jejich vystoupení se zástupcům European Tour líbilo a na základě toho pozvali skupinu do Londýna, aby hráli v květnu na prestižním BMW PGA Championship ve Wentworthu. Jednáme o finální podobě vystoupení v Londýně a šance je zatím veliká. O dalších skupinách se rovněž domlouváme.
Speciální program se chystá na večery od čtvrtka do soboty také do VIP sekce. Každý z těchto tří večerů bude patřit některému z partnerů turnaje a bude určený pro všechny hosty VIP sektoru. V neděli 30. srpna zakončí turnaj slavnostní vyhlášení na 18. jamce v 17 hodin.
Snad bych jen ještě zmínil i charitativní rozměr turnaje, kdy D+D REAL Czech Masters přispělo Nadaci Terezy Maxové. Na Plese v Opeře bylo vydraženo hrací místo v PRO-AM turnaji včetně vstupu do VIP hospitality a ubytování v luxusním 5* hotelu The Augustine za 130 tisíc Kč.

Nebudeme si nic nalhávat, turnaj dělají „velká jména". Jak to aktuálně vypadá s hráčskou účastí?

Pro kvalitní hráčské obsazení děláme maximum! Už teď máme potvrzeno několik vynikajících jmen jako například vítěze Ryder Cupu Stephena Gallachera, dorazí znovu ranař Nicolas Colsaerts nebo letos ve skvělé formě hrající Bernd Wiesberger, Andy Sullivan a Danny Willett. Zapomenout nemohu ani na Alexandera Lévyho, který vloni skončil v top 10 v celkovém hodnocení EPGA Tour. Rádi bychom přivítali některého z nejlepších Italů, jednali jsme s Matteem Manasserem. Obhájce titulu Donaldson se zkouší prosadit v zámořské PGA Tour, pokud se však neprobojuje do play off, pak k nám určitě přijede. Domnívám se, že hráčské pole vypadá víc než slibně, což je ta nejlepší možná pozvánka na Albatross.

Převzato z časopisu GOLF 3/2015
Text a foto: Relmost; autor fotografií: Ota Mrákota

Czech-Masters-org-tym600-OM


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...