VelenskyZa občasného drobného deště odstartovaly dnes ráno první flighty turnaje dvojic Team PRO Tournament by PGA Hungary ze série CzechOne Tour na liberecké Ypsilonce. Do druhého dne vstupovala na prvním místě dvojice Vladimír Velenský a amatér Tomáš Hlas výkonem 67 (-5) a svou dominanci potvrdila celkovým skóre -3. Své nejbližší soupeře za sebou nechala o propastných 9 ran.

Dvoudenní turnaj dvojic se hraje zajímavou kombinací fourball & foursome. Hráči musejí přistupovat k výsostně individuální hře zcela jinak, course management je nutné přizpůsobit týmovosti soutěže. První den se hrál fourball, což znamená, že se do skorkarty zapíše vždycky lepší výsledek ve dvojici. Druhý den pak byl na řadě foursome, to se hráči na odpališti i v průběhu jednotlivých ran na jamkách střídají.
Po prvním dnu vedla dvojice Velenský & Hlas, komentář dodal amatér Tomáš Hlas: „Základ byl, že jsme se s Vláďou dobře doplňovali a každý jsme zahráli 3 birdie. Vláďovi spíš vyšel začátek, já se sebral až na čtvrté jamce (když mi přestala téct krev z nosu). Kolega měl dnes lepší hru z týčka, mně zase šly paty. No a náš cíl? Přece vyhrát!".

Dnes, po drtivém vítězství, se ke komentování společné hry postavil profík Velenský: „Dnes bylo nejdůležitější věřit svému parťákovi, aby cítil důvěru a nebyl nervózní. Nebylo snadné nenechat se rozhodit vývojem skóre, kdy jsme po pěti jamkách šli plus šest, ale naštěstí se to otočilo. Jako vždy rozhodlo patování a to, že jsme neztratili míč." Velenský svého partnera skutečně podržel, několikrát mu přihrál do metru a půl k vlajce, takže ho neustále vyzýval ke skórování. Tomáš Hlas se mu odvděčil naposledy na 17. jamce, kdy doklepl sedmnáctimetrový pat z forgrýnu.
Na děleném druhém místě skončili výkonem +6 Babický s Šebrlem a Hrouda s Kounovským.

Alana Babického o lepší umístění připravila chyba Romana Šebrleho, který „doklepl" svůj pat do jamky a nepočkal na svého spoluhráče, který byl na řadě. Při konečném účtování pak dvě trestné rány za tento omyl tuto dvojici stály samostatné druhé místo.

Turnaj přinesl několik zajímavostí. Roman Šebrle původně startovat neměl, protože právě v úterý odlétal do Holandska na ME v atletice jako host IAAF. Po dohodě s Alanem Babickým si letenky přehodil a ke své rodině se připojí následně. Lukáši Kounovskému zase odřekl parťák, Brit Ashfield čtyři hodiny před startem. Nahonem mobilizoval všechny své kamarády a známé a nakonec největší flexibilitu prokázal Lukáš Hrouda ze Mstětic, který si zrušil svůj program na dva dny, přijel a nakonec společně vybojovali dělené druhé místo.

Prize-money fund turnaje činil 164.000,- Kč. Pro amatérské hráče jsou připravené zajímavé poukázky na odběr golfového zboží místo peněžní odměny.
Turnaj Team PRO Tournament by PGA Hungary je zároveň vyvrcholením kvalifikace na Race to Irish Challenge. Nejlepších deset účastníků ze Slavkova, maďarské Pannonie a právě ze soutěže dvojic na Ypsilonce postupuje do Finálového turnaje ve Mstěticích 16. července, z něhož si první dva borci odnesou karty na Northern Ireland Open na hřišti Ballymena v Severním Irsku koncem července. Vítězi dokonce promotérská společnost Česká 1 uhradí i letenku. Díky dnešnímu výsledku si o postup do desítky pro Finále řekli Velenský (získal 25.000,-), Šebrle i Babický (po 13.750,-). Při očekávaných absencích není start na tomto unikátním turnaji vyloučený ani pro Bobana Schovánka.

Pořadí Team PRO Tournament by PGA Hungary:
1) Velenský & Hlas -3
T2) Šebrle & Babický +6
T2) Hrouda & Kounovský

Zdroj: TZ, Radovan Vrátný


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...