tiskovkaZávěrečný turnaj profesionální série CzechOne Tour se odehraje 18. – 21. října ve Zbraslavi jako Prague Golf Masters by Prague Golf Team and CzechOne a profesionálové si v něm zahrají o podíl z celkové dotace 1 000 000 Kč.

Turnaj na Zbraslavi je pro ředitele turnaje Michala Krejčího určitým splněním snu: „Během roku se naplno věnujeme maximální podpoře a rozvoji malého počtu hráčů Prague Golf Teamu, cítili jsme však potřebu udělat něco víc i pro ostatní české golfisty a též něco pro naše partnery, kteří nás celý rok podporovali. Myšlenka důstojného a především sportovně kvalitního turnaje mne napadla už dávno, jeho uspořádání je však organizačně i finančně nesmírně náročné. Jsem proto moc rád, že je naším partnerem v organizaci turnaje právě CzechOne, která je s ohledem na své dlouholeté zkušenosti a existující sehraný realizační tým pro mne zárukou společného úspěchu. Doufám, že se ve startovním poli objeví celá současná nejenom profesionální česká špička. Máme také spoustu signálů o startu kvalitních zahraničních hráčů například z německé Pro Golf Tour. Věřím, že si cestu na hřiště během turnajových kol najdou i fanoušci špičkového golfu, pro které je vstup samozřejmě zdarma."

Šéf promotérské společnosti Česká 1 blížící se turnaj komentuje slovy: „Jsme rádi, že se PRAGUE GOLF MASTERS 2016 podařilo připravit tak, aby byl skutečným finále naší Tour. Finále má být logickým a homogenním vyvrcholením série, nikoliv jen pojmenováním, jak se občas děje. Na finálový turnaj mají přístup stejně jako na všechny turnaje Tour všichni členové PGA včetně žen. Vyhlášenými prize-money turnaj vysoce překračuje pro české prostředí minimální standard 400 tis. Kč a koná se v centru golfového dění. Stanovení prioritních kategorií pro přihlašování účastníků dle dosažených golfových výsledků a nikoliv podle toho, kdo je schopen si zaplatit startovné, je garancí sportovní kvality. Z prostředí naší Tour do finále postupují hráči z pořadí Order of Merit 2016, kteří prošli osmi turnaji, z nichž pět bylo dotováno prize-money 400 tis. Kč a výše. Prioritní účast mají zajištěnu vítězové turnajů 2014 až 2016 a nejlepší z žebříčku předchozích ročníků."

Turnaj bude zahájen v úterý 18. října tradičním PRO-AMem, 19. a 20. října následují první a druhý hrací den hlavního turnaje na rány pro nejvýše 96 hráčů. Do finálového třetího kola v pátek 21. října pak postoupí nejlepších 40 (a dělených) hráčů. Turnaj je otevřen i amatérům do HCP 8 a ženám, všichni účastníci však budou hrát ze stejných černých odpališť zbraslavského hřiště s délkou 6.556 metrů. Přihlašování však bude probíhat dle příslušnosti do výkonnostních kategorií. Turnaj má vlastní webovou prezentaci http://www.pgm2016.cz, kde bude probíhat i registrace hráčů a ve které bude pro on-line scoring a další turnajovou agendu poprvé v českém turnajovém prostředí použita dánská technologie GolfBox, na kterou Prague Golf Team získal licenci. Zrcadlení všech dat v systemu CzechOne zvyšuje komfort účastníků i zájemců o profigolf. Účastníci finálového kola si pak rozdělí prize-money ve výši přesně jednoho milionu korun s tím, že vítěz získá 200.000,-, druhý 120.000,- a třetí 80.000,- Kč. Na ještě i 40. hráče celkového pořadí čeká 8.000,-.

Turnaje se zúčastní všichni hráči Prague Golf Teamu (Stanislav Matuš, Marek Nový i Roman Šebrle), a to včetně PRO-AMu, který se bude opět hrát novým systémem úspěšně vyzkoušeným na předchozím turnaji CzechOne Tour 2016 dávajícím možnost amatérským hráčům hrát na úpravu handicapu.

Zdroj: TZ


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...