Golf v ČR Czech Open 2011: Divoké karty pro české hráče

KordaTurnaj Czech Open 2011 se kvapem blíží a startovní listina se plní jmény hráčů European PGA Tour. Ovšem stejně jako i v minulých letech se promotérská agentura Quirit Alfa rozhodla udělit divoké karty také českým reprezentantům. A to jak amatérským, tak profesionálním. „Po jednáních s Českou golfovou federací a také s PGA Czech jsme dospěli ke konečnému počtu divokých karet, které dáme k dispozici,“ uvedl Jiří Novosad, zástupce promotérské agentury Quirit Alfa.

Pro Českou golfovou federaci připadnou na letošní ročník Czech Open čtyři karty
„Jedna bude pro národního mistra juniorů, druhá pro národního mistra dorostenců, třetí pro národního mistra na rány a poslední dostane nejlépe postavený český reprezentant na žebříčku ČGF,“ uvedl rozdělení karet sekretář ČGF Miroslav Holub.
To znamená, že v tuto chvíli mají jistotu startu na Czech Open 2011 Šimon Zach (dorostenecký mistr ČR) a Jiří Korda jun. (juniorský mistr ČR). O dvou následujících kartách se rozhodne 13. srpna, těsně po konci Mezinárodního mistrovství ČR.

 Česká PGA dostala k dispozici 5 divokých karet
A rozdělí je nejlepším pěti na žebříčku Order of Merit, a to k termínu 9. srpna 2011. Na tomto žebříčku vede zatím s velkým náskokem Marek Nový, a tak se dá předpokládat, že právě on bude také mezi startujícími na Czech Open 2011. Za ním jsou v tuto chvíli Lukáš Tintěra, Martin Příhoda, Stanislav Matuš a Petr Skopový.

Rozdělení divokých karet na Czech Open znamená, že na hřišti Prosper Golf Resort Čeladná se od 18.–21.srpna objeví minimálně devět českých hráčů. V minulých ročnících se zatím ani jednou nepodařilo žádnému českému hráči projít cutem. Letos se o to do třetice pokusí znovu a organizátoři doufají, že se alespoň někomu podaří.
„Byli bychom rádi, kdyby se do víkendových kol dostal některý z českých hráčů,“ uvedl Ondřej Nerud, výkonný producent turnaje. „Pochopitelně by to bylo nesmírně atraktivní pro diváky a také by to znamenalo určitý průlom v dosavadním trendu. Budeme jim držet palce.“

Promotérská agentura Quirit Alfa má k dispozici poté ještě několik dalších sponzorských karet, které bude následně přidělovat hráčům podle individuálního výběru. Takže je možné, že se ve startovním poli na turnaji v Čeladné objeví ještě několik dalších českých hráčů.

Foto: Jako vítěz juniorky se Jiří Korda po dvou letech na Czech Open zase vrátí.

 Zdroj: Vit Koďousek, Press officer and media manager of Czech Open 2011


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...