GeeSkutečně ideální golfové podmínky čekaly na hráče ve třetím kole turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2013. A ti toho dokonale využili. Sobota byla prostě „moving day" jak se patří.

První zpráva ovšem nebyla vůbec příznivá pro české barvy: Lukáš Tintěra upadl na schodech tak nešťastně, že si bolestivě poranil levý bok, a nebyl schopen plného švihu. „Ráno jsem upadl na schodech a narazil do železného sloupu," popisoval událost nešťastný hráč. „Navštívil jsem hned fyzioterapeuta a vzal si také nějaké prášky proti bolesti – ale nic z toho nepomohlo." Jeho konečné skóre hovoří za vše – 92! I proto se nakonec Lukáš Tintěra rozhodnul z turnaje odstoupit.

Další dvě česká želízka v ohni na tom byla o poznání lépe. Stanislav Matuš vycházel do sobotního kola s odhodláním si tento turnaj opravdu užít. „Nebyl jsem nervózní, ani nějak přemotivovaný," říkal Stanislav Matuš. „Ale dnes mně odešlo patování, což se projevilo na výsledku." Po slibném začátku, kdy byl jednu pod po prvních osmi jamkách, přišla série tří bogey (jamky č. 9, 10, 12). Dvě birdie na třinácté a čtrnácté jamce vrátila jeho výsledek na konečný par. To znamená zatím dělené 43. místo se součtem -6.

Ondřej Lieser měl také našlápnuto k výbornému výsledku. „Byl jsem po jedenáctce tři pod," hodnotil své účinkování na hřišti domácí hráč, „ale nějak jsem byl na sebe naštvaný, že by to mohlo být mnohem lepší – a do myšlenek se mi vkradly velmi negativní pocity." Rezultovala z toho dvě bogey na posledních jamkách a nakonec průměrné skóre 71.
„Na domácím hřišti chci hrát na vítězství a je těžké se spokojit s tím, že jsem pouze prošel cutem," popisoval své myšlenkové pochody Lieser. „To, že vás někdo poráží o 12 ran je velmi nepříjemné." Podobně jako Matuš tak po třech kolech dělí 43. příčku.

Třetí den a třetí výsledek 66 – to jsou statistiky leadera turnaje – Adama Gee. Anglický hráč zahrál osm birdie a dvě bogey a osamostatnil se na vedoucím místě. Za ním jsou s odstupem dvou ran Ital Andrea Pavan a španělský hráč Adrian Otaegui (oba -16).
Skvělým výsledkem se blýsknul Angličan Matthew Ford, když zahrál 63 ran! Měl dokonce dva paty na vylepšení rekordu hřiště – na 17. a 18. jamce – bohužel toho nevyužil. I tak se posunul výrazně vzhůru, až na dělené páté místo, o čtyři rány za vedoucího Adama Gee.

Text: PR, Golf Media, foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...