challengeHartoČtyři birdie na posledních čtyřech jamkách – to byl závěr, na který nikdo ze soupeřů Andrease Harta (na snímku vpravo) nedokázal odpovědět. 24letý dánský hráč si s přehledem došel pro své druhé vítězství na Challenge Tour a z Golf&Spa Resortu Kunětická hora si odváží prémii 25 600 euro, zbrusu nové auto a pro příští sezonu i jistotu stálého hráče na EPGA Tour.

Dvě tisícovky diváků se přišly podívat na finálové kolo turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2012. Nádherné slunečné počasí přilákalo kvalitní diváckou kulisu, která byla zvědavá především na výkony čtyř českých hráčů. Bohužel až na Ondřeje Liesera se nikomu z našich nepodařilo navázat na předchozí kvalitní výkony a výsledkovou listinou se propadli na nižší místa. Ondřej Lieser se chtěl divákům odvděčit za jejich soustavnou podporu dobrou hrou ve finále. A podařilo se.
challengeLieser„Turnaj byl prostě fantastický," spokojeně odpovídal Ondřej Lieser (na druhém snímku). „Je to pro mne velmi důležité, že jsem hned v prvním profesionálním startu prošel cutem, a navíc si připsal velmi slušné umístění." Diváci hnali svého domácího borce do boje – tleskali a fandili. „Byli výteční," skláněl poklonu fanouškům Lieser. „Cítil jsem jejich podporu v průběhu celého turnaje – a bylo to velmi příjemné."
I díky nim dokázal překonat drobnou krizi, kdy opět na první jamce (ve finále jamka číslo 10) zahrál bogey. Nakonec zapsal znovu výkon pod parem hřiště – 70 ran – a skončil na děleném 33. místě (68-69-72-70 .. -9).

Martin Příhoda zahrál 74 ran (celkově -6) a skončil na děleném 42.místě. „I přes ten nepříznivý výkon v posledním kole musím říct, že to pro mne byla skvělá zkušenost," hodnotil své vystoupení na turnaji Příhoda. „Chtěl bych poděkovat promotérovi, že jsme dostali možnost hrát tento turnaj – bylo to nesmírně přínosné."
Filip Mrůzek a Rudolf Nechanický se v posledním kole protrápili k výsledkům 77 a 80. Nakonec oba mariánskolázeňští hráči obsadili místa na konci startovního pole. Filip Mrůzek byl dělený 58. (69-73-68-77 .. -1) a Rudolf Nechanický ještě o dvě místa horší (70-69-70-80 .. +1).

Ve slunečném nedělním odpoledni bojovali o titul především dva hráči – Andreas Harto a Joachim Hansen. Oba dánští profesionálové se na dálku přetahovali o vedoucí příčku. V jednu chvíli se zdálo, že rozehrávka o vítěze turnaje bude nezbytná. Ale to nechtěl připustit Harto. Na posledních 4 jamkách si připsal birdie a s výsledkem mínus 24 zvítězil o dvě rány před svým krajanem Hansenem. „Je to fantastický pocit," usmíval se sympatický Dán. „Přesně před dvěma lety jsem vyhrál svůj první profesionální titul a teď svírám v rukou znovu vítězný pohár. A mohu směle pomýšlet na evropskou PGA Tour – to je skvělé."
Je to jeho třetí vítězství na European Challenge Tour, když to první si připsal ještě jako amatér v roce 2010. Minulý rok odehrál na European PGA Tour, ale příliš se mu tam nedařilo. „Myslím si, že teď jsem na hlavní Tour připraven mnohem lépe a moc se tam těším," říkal Harto. „Teď mě čekají ještě dva turnaje na Challenge Tour a ty už budou velmi příjemné."

Zdroj: TZ, Vít Koďousek, foto: Josef Slezák

Kompletní výsledky najdete ZDE>>>

challengeBIG


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...