Spa Hotel Ulrika

PrihodaPodle všech předpovědí počasí měla být sobota na turnaji D+D REAL Czech Challenge Open nejhorším dnem, co se povětrnostních vlivů týče. Ale hned od rána vládlo nad hřištěm Golf&Spa Kunětická hora excelentní počasí – sluníčko a prakticky bezvětří. Takové podmínky si hráči pochvalovali – a pohled na jejich výkony to potvrdily. A také čtveřice českých hráčů stále bojuje o dobré umístění.

Jediným z Čechů, kdo se dnes na hřišti trápil, byl Ondřej Lieser. „Byl jsem takový přešlý, ospalý," kroutil hlavou dvacetiletý domácí hráč. „Od první jamky jsem se prostě necítil ve své kůži – bogey na jedničce a potom jsem hned minul krátký pat na birdie na dvojce. S greeny jsem se dnes prostě nesžil." I přesto se novopečenému profesionálovi podařilo vybojovat 72 ran, takže zůstal na výsledku -7. Bohužel ve světle výtečných výsledků ostatních hráčů se díky tomu propadl na dělené 27. místo.

Nejlépe z našich dnes zahrál Martin Příhoda (na snímku). Po dvanácti jamkách byl na výsledku mínus šest a zdálo se, že by si mohl vylepšit své dosavadní nejlepší životní číslo – 65. „Včera jsem na druhé devítce zahrál tři nad a tak jsem z ní měl velký respekt," objasňoval Příhoda spokojenost s šesti pary na posledních jamkách. „Zítra bych chtěl zahrát podobný výsledek jako dnes – vím, že je to možné. Prostě se budu snažit o co nejlepší číslo." Dnes se Martinovi Příhodovi podařilo zahrát 66 ran a s celkovým skóre -8 dělí 21. místo.

Také dva další Češi zahráli výsledky pod par. Rudolf Nechanický zopakoval výsledek z prvního kola – 70 ran a je zatím na děleném 27. místě (-7). To Filip Mrůzek si zapsal nejlepší výkon v turnaji, když do klubovny přinesl skóre kartu s výsledkem 68. „Mohlo to být ještě o trochu lepší," hodnotil svou hru mladý mariánskolázeňský profesionál. „Na hřišti jsem neproměnil řadu krátkých patů do birdie... trefil jsem totiž sedmnáct greenů v regulaci!" Zatím je Filip Mrůzek na děleném 36. místě s celkovým skóre mínus 6.

O vedoucí příčku spolu svedli tuhý boj Dán Andreas Harto a Steven Tiley z Anglie. Na první devítce dominoval Angličan, ale na té druhé se zpět do vedení dostal dánský profesionál. Harto zaznamenal čtyři birdie a zopakoval výkon ze včerejšího kola – 65. „Nemůžete si stěžovat, když zahrajete 67 ran," usmíval se dánský profesionál.

Stejný výsledek – tedy 65 ran zahrál i Angličan Steven Tiley a tak rozdíl mezi nimi zůstává stejný jako včera – jediná rána. Andreas Harto vede se součtem mínus 17 a o ránu zpět je Steven Tiley (-16).  Ovšem na výsledku mínus 13 číhají další dva Dánové a velšský hráč.

Boj o premiérový titul D+D REAL Czech Challenge Open 2012 bude tedy velmi dramatický. Vítěze pak čeká šek ve výši 25 600 euro.

Průběžné výsledky turnaje zde

Text: Vít Koďousek, foto: Martin Bergman


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...