TipsportOsmý ročník prestižního turnaje Tipsport Pohár mistrů golfových klubů se odehrál na skvěle připravených golfových hřištích Golf Reosrtu Konopiště. Na start se postavilo 47 mužů a 37 žen z klubů celé České republiky, kteří, tradičně, první den hráli D´Este a druhé finálové kolo proběhlo na hřišti Radecký. V sázce bylo nejen vítězství na turnaji, ale také finanční odměna. Na konto klubu, jehož reprezentant zahraje nejlepší součet ve dvou kolech, totiž putuje 50 tisíc korun od titulárního partnera tohoto klání – společnosti Tipsport. Tato finanční částka směřuje na rozvoj mládežnického golfu daného klubu.

Za velmi příjemného podzimního počasí se odehrály velmi dramatické souboje – a to především v kategorii mužů. Prvnímu dni dominoval Oldřich Nechanický jun., Royal Golf Club Mariánské Lázně, s výsledkem 68 ran, 4 rány pod par hřiště, a hlavně se solidním náskokem 6 ran na karlštejnského Seana Davidsona /74 ran/, resp. 5 ran na Milana Vantucha – Golf Club Austerlitz a Dušana Suchánka z Poděbrad. V neděli bylo vše jinak, Olda Nechanický se trápil na greenech a velmi pěkných 69 ran posunulo do čela, vítěze z roku 2010, Seana Davidsona s celkovým výsledkem 143 ran. Druhé místo obsadil Oldřich Nechanický jun. s výsledkem 148 ran, před třetím Dušanem Suchánkem z Poděbrad, s výsledkem 149 ran.
„v prvním kole jsem zachranil solidní výsledek eaglem na 16 jamce, dneska jsem se snažil útočit od začátku a hrát pěkný golf, ale k vítězství mi pomohl výsledek Oldy", říká Sean Davidson
Mezi ženami se podobné drama neodehrálo, nejlepší výsledek z úvodního dne potvrdila Barbara Baková, reprezentující GC Olomouc, s výsledkem 150 ran /77 a 73/, následována Klárou Kaminskou z Beskydského Golfový Klubu a Janou Melichovou z GC Karlštejn s výsledkem 153 ran.
Finanční prémie ve výši 50 tisíc korun na podporu mládežnického golfu putuje na Karlštejn, díky vítěznému součtu 141 ran Seana Davidsona. Devátý ročník Tipsport Poháru mistrů golfových klubů ČR proběhne opět v resortu GC Konopiště ve dnech 12. - 13. října 2013.
Doprovodný turnaj hostů Tipsport Cup 2012 přinesl Nadaci Terezy Maxové 88.000 Kč, za zahrané pary a birdie v turnaji věnované společností Tipsport. Vítězem turnaje se stal Vratislav Kříž, s výsledkem 80 ran.

Autor: Czech Golf Production
Fotograf: EM Reporter, Martin Bergman


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...