APCV loňském roce se na tiskovce představila Asociace profesionálních caddies (APC) a na počátku ledna svolala zájemce o tuto práci na úvodní kurz do pražského hotelu Čechie. O víkendu 5. a 6. ledna se na dvoudenním školení sešlo jen patnáct zájemců, protože někteří se omluvili pro onemocnění. Během dvou dní se účastníci dozvěděli mnoho zajímavého i nového.

V sobotu se o program postaral nejprve pan Ivo Ipser, který představil APC, její smysl i cíle. Po něm se přednášení ujal pan Jiří Malec, který se již zabýval problematikou komunikace mezi hráčem a caddym.
V odpolední části se slova ujal pan Petr Mrůzek, který krátce pohovořil o historii golfu nejen u nás. Poté přiblížil zájemcům o práci caddyho své zkušenosti nejen jako profesionálního hráče, ale i caddyho.
Nedělní program měl na starost pan Michael Jon, český mezinárodní rozhodčí. Také on se nejprve zmínil o historii golfu, a pak už představil přítomným jak golfová pravidla, tak i své zkušenosti a postřehy z práce rozhodčího na mezinárodních evropských turnajích.

Vzhledem k velkému zájmu o práci caddyho připravila APC další školení na první víkend v březnu, kdy 2. a 3. se uskuteční již dvě školení. Jedno bude dalším stupněm pro ty, kteří absolvovali kurz na začátku ledna, druhý kurz proběhne pro nováčky.

Veškeré informace lze získat ZDE>>>

Text a foto: Ota Doležal


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...