APC Spolecne-foto-II-kurzuO prvním březnovém víkendu proběhlo v pražské Čechii další školení profesionálních caddies, které bylo opět rozděleno do dvou dnů. V sobotním programu bylo připraveno několik částí. Jako první vystoupil pan Ivo Ipser, prezident APC, a seznámil přítomné s plány APC na tuto sezonu. Mimo jiné informoval účastníky o dohodě na spolupráci a pomoci mezi APC a Asociací hendikepovaných golfistů. Účastníci školení přijali tuto zprávu s velkým zájmem a pochopením.

Poté se slova ujal pan Michael Jon, mezinárodní golfový rozhodčí, a mimo přestávku na oběd probral se všemi v sále pravidla golfu a jejich záludnosti. Díky jeho zkušenostem nejen z českých, ale i evropských turnajů nejvyšší kategorie, se zájemci o golfu a práci profesionálního caddyho dozvěděli mnoho poučného, pro mnohé i nového.
O tom, že tato část byla přijata s velkým zájmem, svědčí i to, že ještě dlouho po skončení přednášky o pravidlech se mezi účastníky diskutovalo ve vstupní recepční hale hotelu.

Druhým dnem byla neděle a tentokrát zahájil pracovní den pan Jiří Malec, další ze zakladatelů APC. Obsahem jeho části byla mezilidská komunikace s ohledem na práci caddyho. Přednášku obohatil několika obrazovými ukázkami včetně modelových situací, které mohou na hřišti při hře vzniknout. Závěrem se všichni v sále shodli na základních principech práce caddyho, tedy slušnosti, dobré komunikaci a profesionalitě.

APC P1060348Druhou část nedělního programu měl na starosti třetí ze zakladatelů asociace pan Petr Mrůzek, profesionál české PGAC. Informoval přítomné o svých zkušenostech z Thajska a práci tamních profesionálních caddies. Navíc přidal i několik poznatků jak z pozice hráče, tak i caddyho, které získal během doby, co se věnuje golfu.
Poté se přítomní odebrali do venkovní části hotelu Čechie, kde je několik greenů. Mrůzek zde upozornil přítomné na základní povinnosti caddyho i úskalí jeho práce. Následovaly praktické ukázky jeho práce při pohybu po hřišti včetně ošetřování hráčových holí, odkládání bagu, uhrabávání bunkerů atd.

Po skončení nedělního programu se zájemci opět setkali ve vstupní hale recepce hotelu a ještě dlouho diskutovali o probíraných tématech.
II. školení se účastnilo 19 členů APC z 23 přihlášených.
Vedení APC touto cestou děkuji personálu pražské Čechie za jejich přístup a pomoc při zajištění školení.
Informace a fotografie z tohoto kurzu najdete na www.proficaddy.com


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...