SS Alcot AmyAmy vyhrála celkem 5 majorů, 29 turnajů LPGA Tour a další 4 turnaje. Na uvedení do Síně slávy čekala dlouho. Už už se zdálo, že se tak stane po jejím třetím triumfu na Dinah Shore Classic v roce 1991, kdy se po posledním patu vrhla do vody vedle 18. greenu, ale nestalo se. Nakonec sice nevyhrála 30. turnaj, ale dočkala se díky bodovému systému, který umožňuje dvanáctičlennému výboru navrhnout hráče k uvedení.

První velký turnaj vyhrála v roce 1973 na USGA Junior Girls, za tři roky v den svých 19. narozenin už jako profesionálka triumfovala na svém teprve třetím profi turnaji Orange Blossom Classic. Až do roku 1986 pravidelně vyhrávala alespoň jeden turnaj ročně, jak v USA, tak v zahraničí. Nejúspěšnějším pro ni byl rok 1984, kdy ovládla 4 velké turnaje. O dva roky později teprve jako třetí hráčka LPGA překonala v příjmech z výher 2 miliony USD, v roce 1994 zdolala třímilionovou hranici.
Spolupodílela se v kanceláři Hanse Golf Course design na návrhu golfového hřiště pro OH v Rio de Janeiru 2016 i na návrzích dalších hřišť.

Stručná vizitka
Jméno: Amy Alcott
Datum narození: 22. února 1956
Místo narození: Kansas City, Missouri, USA
Profesionálka od: 1975
Rok uvedení: 1999
Kategorie: Bodovací systém (LPGA)

World Golf Hall of Fame: právě sem jsou uváděny legendy žijící i ty, co již odešly do golfového nebe. Pomyslné otisky na chodníku slávy zanechávají na floridském St. Augustine, kam vás v několika následujících vydání pozveme a seznámíme vás s některými z členů této nadmíru prestižní společnosti.

Převzato z časopisu GOLF
Připravuje: Ota Doležal


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...