SS Andreson WillieWillie Anderson patří mezi velikány golfu stejně jako Bobby Jones, Ben Hogan, Jack Nicklaus a další. V roce 1896 s otcem a bratrem odešel ze Skotska do USA. Hned následující rok skončil při americkém Open na druhém místě. Vyhrál čtyřikrát US Open a jako jediný v historii vyhrál tento turnaj třikrát po sobě (1903–1905). Ovládl také čtyřikrát Western Open, který byl považován za nejprestižnější turnaj té doby. Mnozí mu předpovídali další úspěchy, ale Anderson zemřel v 31 letech.

Byl znám svou přesnou hrou všemi holemi a dokázal se koncentrovat i pod velkým tlakem. Používal plný plochý švih, tehdy známý jako St. Andrews Swing, navíc s míčky z gutaperči. Zasloužil se o to, že profesionálové už nemuseli jíst v kuchyni, ale ve stanu, který pro ně stavěli pořadatelé. Nikdy nenapsal žádnou knihu o golfu, ale všichni, koho trénoval, ho uctívali pro jeho skromnost.
Když Gene Sarazen jednou trénoval hru z bankru, jeden hráč se ho zeptal, zdali by to Anderson dokázal také tak. Na to Sarazen odpověděl: „Anderson nikdy v bankru nebyl."

Stručná vizitka
Jméno: Willie Anderson
Datum narození: 21. října 1879 († 25. října 1910)
Místo narození: North Berwick, Skotsko
Rok uvedení: 1975, uveden zakladateli v Pinehurst
Kategorie: –

World Golf Hall of Fame: právě sem jsou uváděny legendy žijící i ty, co již odešly do golfového nebe. Pomyslné otisky na chodníku slávy zanechávají na floridském St. Augustine, kam vás v několika následujících vydání pozveme a seznámíme vás s některými z členů této nadmíru prestižní společnosti.

Převzato z časopisu GOLF
Připravuje: Ota Doležal


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...