Ajster Czech OneV dramatický souboj proměnili cestu k vítězství v MMBF & Hungarian PGA by CzechOne, které se hrálo 22.–23. června v maďarské Panonii, Ondřej Lieser a Slovinec Ajster. Zatímco Lieser do dneška vstoupil s klidnou myslí, že už o nic nejde, Ajster trochu podlehl tlaku posledního flightu a jména těchto borců se na leaderboardu vyskytovala značnou část dne vedle sebe. Nakonec měl více štěstí a především lepší základ z prvního dne Ajster.

Lieser k čistému zápisu přidal dvě birdie na první devítce (a jeden eagle!) a ve druhé přidal další tři. Skóre -7 znamenalo návrat k výkonům na něž jsme u tohoto borce zvyklí. Svou hru komentoval lakonicky: „Nic jsem si od výletu do Maďarska nesliboval. S mým caddym Viktorem Čapkem jsme se dohodli, že pojedeme na pánskou jízdu. Spali jsme u hřiště ve stanu. Špatné náladě z mého golfu poslední doby odpovídal také můj včerejší výkon - od první do poslední jamky to bylo trápení. Dnes to bylo úplně jiné. Golf mě zase bavil. I přesto, že jsem měl v bagu akorát 12 holí a patoval jsem zase jednou rukou, prostě to tam padalo. Najednou jsem nemyslel na minulé chyby, ale přemýšlel jsem akorát o další vlajce. A ono to šlo! Hlavní zásluhu na tom měl Viktor, protože mi dokola opakoval, že si to prostě užijeme. Pokud jde o hru, pak mi tam padaly paty a dobře jsem drajvoval. Na všech pětiparech jsem mohl útočit druhou do greenu, a to položilo základ dnešnímu výsledku. Za včerejšek jsem si asi stejně vyhrát nezasloužil."

Vítězný Ajster svůj dnešní výkon po krátkém ochlazení v klubovně ohodnotil takto: „Začal jsem opravdu špatně. Tři nad po třech jamkách je fakt problém. Najednou jsem byl stejně s Rakušanem Wimmerem, který hrál se mnou ve flightu, i přesto, že na startu nás dělil rozdíl pěti ran. To na klidu nepřidá. Dnes jsem měl i dost smůlu, na 15. jamce jsem trefil vlajku a míček se mi odkutálel mimo green, výsledkem byl dabláč. Naštěstí mi vyšly hned dvě následující jamky, což se ukázalo jako rozhodující. Jít v posledním flightu je samo o sobě vždycky těžké, ale dnes jsme si horka užili nejvíc ze všech a muselo to být poznat i na našem výkonu."
Na děleném třetím místě skončili Aleš Kořínek a Rakušan Nikolaus Wimmer (- 3). Nejlepším Maďarem byl pátý Bejnamin Palanszki a čest amatérů zachraňoval Němec Alexander Simmes.

Turnaje MMBF & Hungarian PGA by CzechOne se účastnilo 46 hráčů z 8 zemí. Horké počasí dokonce znamenalo několik bouřek v okolí, avšak žádná nakonec hru neovlivnila. Celková finanční dotace turnaje je 15.000 eur a promotéři rozdali 10 karet na turnaj Lotos Polish Open ze série ProGolfTour.
Příštím podnikem promotérské společnosti Česká 1 je Team PRO Tournament by Hungarian PGA hraný na liberecké Ypsilonce 4. a 5. července. Jde o žádaný formát soutěže dvojic, kombinaci fourballu a foursomu.

Zdroj: TZ, CzechOne, Radovan Vrátný; foto: Zdeněk Sluka

Výsledky ZDE
http://www.czechone.cz/cs/turnaje/tour-2016/mmbf-hungarian-pga-by-czechone-kvalifikacni-turnaj-na-progolf-tour-2016.html#results


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...