Golfoví fanoušci i novináři se Ernieho Else stále ptají na nechvalně proslulý sedmipat v Augustě v roce 2016 a sám Jihoafričan na tento okamžik velmi nerad vzpomíná. „Kolikrát chcete běžet hlavou proti zdi," nadnesl řečnickou otázku při rozhovoru do jedněch novin a dodal, „to přesně vystihuje, jak jsem se tehdy cítil. Je to však už za mnou, patří to do minulosti. Augusta je jedinečné místo a já s tímto hřištěm nemám problém."

Celý článek...

Zrychlit hru a zjednodušit ji – to byl hlavní smysl nově platných pravidel golfu. Nyní však šéf PGA Tour Jay Monahan připouští, že vztahy mezi organizacemi, jichž se pravidla dotýkají, tedy R&A, USGA, PGA Tour a EPGA Tour dostávají trhliny. „Některé věci fungují, některé však vyžadují debatu. Musíme se posunout dopředu a najít cestu, která bude pro hru z hlediska pravidel nejlepší," dodal bez bližšího vysvětlení.

Guido Migliozzi nastoupil teprve ke svému čtrnáctému startu na EPGA Tour, a už slaví premiérové vítězství. Turnaj s názvem Magical Kenya Open byl pro mladého Itala opravdu kouzelný. Základy pozdějšímu úspěchu položil dvaadvacetiletý hráč ve třetí rundě, v níž zapisoval 64 ran (-7), ve finále pak ustál útok hned tří soupeřů a zvítězil o jednu ránu. Dělený druhý Jihoafričen De Jager sice na osmnáctce ve všech předchozích kolech skóroval, v okamžiku, kdy to potřeboval nejvíc, ovšem zahrál pouze v paru.

Celý článek...

Nároky na caddyho Brysona jsou větší než na jiné kedíky – musí vydržet jeho stálé klábosení o barometrickém tlaku, řízení radiusu nebo koeficientu odrazu vlajkové tyče – nehledě na to, že tyto data musí Brysonovi podle přání poskytovat. Na tuto zajímavou roli si teď můžete přihodit do aukce: ten, kdo dá nejvyšší nabídku, může Brysonovi dělat kedíka ve středečním pro-am na RBC Heritage na hřišti Harbour Town. Peníze půjdou na konto Brysovovy charitativní nadace. Jo, a za trošku víc pěněz si s ním můžete na tom pro-amu zahrát!

Celý článek...

Woods trénoval minulý týden patování s patovacím guru Mattem Killenem – poprvé od operací, kdy ho někdo viděl trénovat s trenérem. Killen je zvláštní zjev mezi golfovými trenéry – je mu teprve 33 let, ale pracuje s nejlepšími profesionály světa. Dalo by se čekat, že budou přijímat raději rady od čtyřiceti či padesátiletých, navíc svých zkušeností s patováním má každý špičkový hráč sám spoustu, natož Tiger, jeden z nejlepších světových patérů.

Celý článek...

Pak byste mu určitě měli dát svůj hlas v soutěži World Golf Awards. Hlasovat můžete do 15. září a na váš hlas čekají nejenom nominovaná golfová hřiště, ale i cestovní agentury.

Celý článek...

Strana 1 z 1062

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...