Jen málokterý sport je tak závislý na počasí jako golf. Velkou roli proto v souvislosti s organizací a chodem turnajů hraje předpověď počasí. Podle viceprezidenta PGA Tour pro pravidla a soutěže Marka Russella jsou tyto informace naprosto zásadní.

Celý článek...

Japonský výrobce holí, které si nemůže dovolit každý, má údajně políčeno na Justina Rose, hráče, jenž letos vystoupal i na vrchol světového žebříčku. Ten už dvacet let hraje holemi značky TaylorMade, ale to by se mohlo změnit. Alespoň pokud jde o železa a wedge, zatímco v případě dřev by nejspíš zůstal věrný zatím ještě aktuálnímu dodavateli vybavení.

Celý článek...

V létě se vedení amerického amatérského golfu dohodlo s klubem Augusta National, že se zde týden před Masters odehraje Augusta National Women´s Amateur Championship. Výborně, ženy budou hrát v Augustě, řekli byste si. Ale toto rozhodnutí vyvolalo v táboře nejlepších světových golfistek hotovou bouři. Brittany Lincicome to vyjádřila za všechny: „Chtěla bych být amatérkou. Nikdy mi nedovolili hrát Augustu. Hrozně žárlím."

Celý článek...

Zapište si do kalendáře datum 7. ledna 2019 a nezapomeňte si s sebou vzít golfový míček pro štěstí. Jako každý rok i tentokrát si s vámi připijeme na zdraví a společně odpálíme první míč roku 2019. Opečeme špekáčky, popovídáme u krbu a popřejeme si do nového roku samé šťastné dny a rovné rány. V 18 hodin se na vás budeme těšit v klubovně u krbu.

Celý článek...

PGA Tour zveřejnila statistiky délky drajvů sezóny 2017 – 18. Výsledky kdekoho překvapily. Před rokem totiž byly diskuse o stále se zvyšujících délkách drajvů, jejich vzrůst proti předloňské sezóně byl široce komentován. Šlo o prodloužení průměrné délky o 2,1 yardu, těsně pod dva metry. Letošní měření ukázala, že trend prodlužování ran se nezastavil, naopak se zrychlil. Letošní přírůstek je 4 yardy, málem dvojnásobný!

Celý článek...

Průměrný věk na PGA Tour se příliš nemění, ale mládnou vítězové. V minulé sezóně vypadalo rozložení věků vítězů takto:
17x vyhrál hráč, jemuž ještě nebylo 30 let, celkem se na tom podílelo 12 borců
25x vyhrál hráč mezi 30 a 40 lety, celkem jich na to bylo 19
6 hráčů nad 40 let vyhrálo, každý jen jeden turnaj

Připravil: Ivo Doušek

Strana 1 z 1042

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...