Vincentka-golfinfo

Gary Player je golfový klasik a legenda, dnes už bývalý jihoafrický hráč ovšem i v roce 2020 skvěle baví fanoušky na sociálních sítích. Nedávno tak například na svém twitterovém účtu sdílel video, na němž vypráví o svém dávném setkání s legendou trochu jiného oboru: Elvisem Presleym. „Zeptal se mě, jak má správně držet grip hole, ovšem to, co předvedl, vypadalo spíš, jako kdyby držel řídítka motocyklu Harley-Davidson," chechtal se Player. Dodal, že jakmile ale došlo na vysvětlování úlohy boků při golfovém švihu, byl prý rázem Elvis ve svém živlu. „Tohle ovládal sám od sebe a naprosto dokonale," uzavřel vzpomínku hráč, kterému se přezdívalo Černý rytíř, a přidal i názornou ukázku - podívat se na ni můžete na videu pod odkazem níže.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Americký sportovní komentátor Jim Nantz je ve svém oboru vpravdě legendou a kromě svého hlavního sportu, kterým je americký fotbal, se už desítky let věnuje také golfu. Oficiální instagramový profil to během letošního Masters připomněl vtipným příspěvkem, na kterém je Nantzův snímek z roku 1986 (kdy pokrýval dění v Augustě poprvé) a pro porovnání samozřejmě nechybí ani ten letošní. Prohlédnout si jej můžete pod prvním z odkazů níže, pokud pak jde o samotného Nantze, ten mimochodem podle zámořských médií vyjednává se svojí domovskou stanicí CBS o poměrně razantním zvýšení platu. Výše mzdy jednašedesátiletého televizního matadora by se tak nově mohla pohybovat kolem 18 milionů dolarů ročně.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Z vězení sledoval letošní turnaj v Augustě chlapík jménem Michael Freeman. Američan si totiž od léta odpykává trest 28 měsíců za mřížemi, který vyfasoval za to, že zneužil systém loterie vstupenek právě na Masters. Freeman podle vyšetřovatelů z FBI vymyslel složitý systém, jak se dopracovat k lístkům, které každoročně v květnu organizátoři dají do slosování. Muž pocházející z Texasu totiž společně se svými rodiči a sestrou zadával do loterie jména svých příbuzných, kamarádů a známých, a pokud jim pak lístky poštou přišly, pod různými záminkami je z nich vylákal, aby je následně prodal například na webu eBay. Od roku 2013 si tak povedená rodinka přišla na stovky tisíc dolarů, pořadatelé ale o čtyři roky později pojali podezření a nakonec spadla klec. Letos v létě Freemana za podvod odsoudili, jeho příbuzní prý vyvázli pouze s podmínkou.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

U příležitosti oslav 200 let výročí čerpání Vincentky do skla (1820 - 2020) vznikl ve studiu sklářského výtvarníka Jiřího Pačinka jubilejní artefakt nazvaný „Kříšťálový pramen Vincentka".

Celý článek...

Jméno amerického golfisty Roberta Streba nepatří k těm, která se v popředí turnajových leaderboardů objevují zrovna často, jedno klání má ale třiatřicetiletý hráč rozhodně v oblibě. RSM Classic je totiž od minulého týdne sice stále jediným turnajem, který dokázal na PGA Tour vyhrát, ovšem platí to už dvakrát. Streb o víkendu dokázal navázat na svůj triumf z roku 2014, kdy se ještě v Georgii hrálo pod názvem McGladrey Classic. Podobně jako tehdy to bylo v rozstřelu, letos ale Streb playoff proti Kevinu Kisnerovi rozhodl hned na první opakované jamce, když navíc málem zahrál hole-out do eaglu z téměř 150 metrů. Na klíčovou ránu se podívejte pod prvním z odkazů níže, Streb pak během cesty za vítězstvím stihl také vyrovnat turnajový rekord v podobě nejvyššího vedení po 54 jamkách neboli třech kolech.

Připravil: Lukáš Pařenica

Celý článek...

Až do rozehrávky nakonec dospěl podnik RSM Classic, v níž proti sobě stanuli Robert Streb a Kevin Kisner, když po čtyřech kolech měli na kontě devatenáct ran pod par. Play-off se odehrálo na osmnáctce, na jejíž odpaliště se oba protagonisté postavili dvakrát, když na druhý pokus zahrál Streb birdie. Třetí s odstupem jedné rány skončil Cameron Tringale, vědět o sobě dal děleným čtvrtým místem Rakušan Wiesberger, který na nejlepší ztratil dvě rány.

Celý článek...

Strana 1 z 1219

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...