Golfiq

Čin zouvalého muže? Steven Bowditch šokoval svět PGA Tour, když zavěsil na Twitter inzerát tohoto znění: „Pro všechny místní mladé golfisty a univerzitní hráče v okolí Quad cities, kteří by měli zájem dělat tento týden caddyho v turnaji, toto je příležitost pro vás. Nejlepší orpověď či důvod získá tento džob. Začátek v úterý 14:00, konec pátek, 1% naděje, že práce potrvá až do neděle. Plat: všechny přebytečné rukavice a míčky jsou tvoje." (Quad cities je pět měst v okolí Silvis, dějiště současného turnaje PGA John Deere Classic.
Šťastlivec, který získal tento džob snů, se jmenuje Elias Francque a je mu 16 let.

Připravil Ivo Doušek

Schéma sezóny PGA Tour se z roku na rok mění jen málo. Ale pro příští ročník je naplánováno víc změn než jindy, a týkají se i největších turnajů. Změny právě vyšly ve známost.
Ta největší – finálová čtveřice turnajů (FedEx Cup) byla zredukována na tři. Přibyly dva nové ambiciózní turnaje – Rocket Mortgage Classic koncem června v Detroitu a 3M Open v Minneapolis, obě města disponují velikou spoustou golfových fandů. Players Championship se z května posune do března, PGA Championship ze srpna do května, Houston Open a Military Tribute se budou hrát na podzim.

Připravil Ivo Doušek

Jak se blíží letošní The Open, které bude hostit obávané „pekelné" hřiště Carnoustie, množí se nejrůznější předpovědi a srovnávání nejtěžších hřišť na majorech,jak je kdy organizátoři předložili hráčům. Tady je poslední žebříček sestavený podle průměru ran nad par. Přesvědčivě vede Carnoustie z roku 1999 (průměr 5.82), kde se odehrála i nesmrtelná scéna, kdy Jean Van De Velde vedl před poslední jamkou o tři rány, zahrál ji za triple bogey sedm a v rozehrávce podlehl Paulu Lawriemu.

Celý článek...

V pondělí se na většině turnajů PGA Tour hrává kvalifikace o pár míst, která zajistí účast na turnaji. Mezi šťastlivci, kterým se podařilo kvalifikovat se, dominuje TJ. Vogel. Nikomu jinému se to letos nepodařilo víc než třikrát, ale Vogel uspěl už sedmkrát. Úžasný výkon! Zde jsou jeho výkony, zahrané vždy pod velkým tlakem:

Celý článek...

Tiger efekt znamená, že účast Tigera na turnajích, kde letos hraje a loni nehrál, podstatně zvedá počty diváků na hřišti i u televizorů. Na Quicken Loans National sledovalo poslední kolo 3,6 milionu fanoušků a turnaj dostal rating 3,2, to je vzrůst ratingu proti loňsku o 92% a vzrůst počtu diváků o 89%.

Celý článek...

Irish Open (celé jméno zní moc pěkně – Dubai Duty Free Irish Open) přineslo nervy drásající chvíle při závěru posledního kola a rozehrávce o první místo. Hostitel turnaje Rory McIlroy skončil daleko vzadu (osmadvacátý) za dvojicí Russell Knox a Ryan Fox, kteří museli do playoff.

Knox se tam dostal po nádherném dvanáctimetrovém patu na osmnáctce, za ním jdoucí Fox jej dorovnal třímetrovým patem. V rozehrávce se Konxův míč octl na greenu v téměř identické pozici a opět neuvěřitelně zavěsil, zatímco Foxovi čtyřmětrový pat nevyšel.

Připravil Ivo Doušek

Strana 8 z 1012

8

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...