Pravidla

Protože jste o nová pravidla projevili velký zájem, podařilo se nám ve spolupráci s Českou golfovou federací vyjednat návštěvu samotného guru golfových pravidel Dalibora Procházky. Dorazí v pátek 5. dubna v 17.00 a během cca 4 hodin nám představí hlavní změny a novinky v letošní edici pravidel se zaměřením na praktické ukázky. Všechny zájemce prosím o závazné přihlášení v kontaktním formuláři, abychom správně nadimenzovali prostory i občerstvení.

Celý článek...

Asijské golfistky vládnou LPGA Tour. A potvrdil to i turnaj Diamond Resorts Tournament of Champions Presented by IOA, na němž bojují držitelky titulů z předchozí sezony.

Celý článek...

A titul nakonec slaví Adam Long, který získal i cenný skalp Phila Mickelsona, jemuž titul vyrval z rukou ve finálové rundě. Tu totiž Long zvládl na parádních sedm ran pod par, zatímco Lefty stlačil své finálové skóre jen tři údery pod normu hřiště, a tak jej na druhé pozici dostihl ještě Adam Hadwin z Kanady.

Celý článek...

LPGA, ženská nejvyšší turnajová série, letos ohlásila rekordní sumu 70 milionů dolarů, které budou rozděleny na 34 turnajích. To je bezvadná zpráva, ale zároveň to zůstává na pětině toho, co si mezi sebe rozdělí na PGA muži. Ženy na to trvale poukazují. K tomu se vyjádřil komisař ženské LPGA Mike Whan: „ Než jsem se stal tím, čím jsem teď, působil jsem v marketinku, takže tomu rozumím z obou stran. Rozdíl v penězích odpovídá poměru diváků na PGA a LPGA. Je to reálný byznys. Navíc před sedmi, osmi lety (kdy Whan nastoupil do funkce) to nebyla pětina, nýbrž o dost méně..."

Připravil Ivo Doušek

Bohatý kalendář profesionálních turnajů pořádaných v České republice obohatí 23. - 25. srpna na Karlštejně společný turnaj LET a LETAS. Jeho první ročník se odehraje pod názvem Tipsport Czech Ladies Open jen tři týdny po Czech Ladies Challenge, jehož třetí ročník se odehraje 1. - 3. srpna na Konopišti.

Celý článek...

Jordan Spieth nezáří, po hvězdných letech nastal útlum. A nedávno se vynořil konkrétní problém – má prý yips. Objevují se statistiky, srovnávání jeho patování s minulými roky a velké množství komentářů. Když se někomu z golfových hvězd daří a pak vyvstane problém, je to v médiích a na sociálních sítích omíláno daleko víc, než kdyby podobným problémem trpěl někdo, kdo je o kousek níž. To je přirozené, ale těžko pochybovat, že všechny ty úvahy méně či více zasvěcených nepřinášejí dotyčnému nic dobrého. Co tak nechat Jordana na pokoji, ať se z toho vyhrabe v klidu?

Připravil Ivo Doušek

Strana 6 z 1053

6

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...