Pravidla

Soutěž rodičů s dětmi v patování se uskuteční 1. února, golf pod střechou se ale v Hradci Králové hraje celou zimu. Na turnaj jsou zváni děti od 4 let a jejich rodiče nebo prarodiče. Vítána je ale každý, kdo si chce zahrát a zasoutěžit.

Golf Club Hradec Králové
Honkova 555, Hradec Králové 2 - Kukleny
724 010 418
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Jak vidím nastupující českou golfovou generaci? „Mládeži často chybí pokora. Soutěživost a pracovitost našich mladých talentů je však obrovská," říká muž, který sám bude píli ve své nové životní profesi rovněž potřebovat. „Práce manažera představuje poměrně velký balík práce, který byl dříve rozdělen mezi další funkcionáře. Mám ale rád nové výzvy," dodává Jan Šonka, který se stane od 1. března manažerem STK ČGF.

Převzato z cgf.cz

Hráč se stálou kartou by měl mít nejméně tři až pět korporátních partnerů (firmy nesouvisející s vybavením a oblečením), jejichž logo je na prsou, límci nebo na rukávu, a případně dva či tři další partnery, kteří nevyžadují logo. Stotisícová smlouva běžně zahrnuje dvě povinnosti hráče: den pro komerční natáčení a den v golfovém prostředí, například na pro-am turnaji nebo na klinice. Obecně nese každé logo nejméně 25 000 dolarů a jsou za ně požadovány dvě akce – setkání, pozdravení se sponzorem – na turnajích PGA.
Když uvidíte chlapíka s více logy na prsou, znamená to nejčastěji, že jeho „logoví" sponzoři mu moc neplatí. Špičkové smlouvy obecně nepovolují více log, zato platí o to lépe. Adidas a Under Armour většinou povolují jedno logo navíc na rukávu.

Zdroj: Ivo Doušek

Česká golfová federace ve spolupráci s Profesionální golfovou asociací hráčů a učitelů golfu v ČR (PGAC) otevírají vzdělávací kurz Trenér golfu ČGF II. třídy. Zájemci o studium se mohou hlásit do 15. ledna 2019.

Vzdělávací kurz Trenér golfu ČGF II. třídy má podobu ročního studia kombinovanou formou. Skládá se z celkově 100 vyučovacích hodin rozložených do čtyř dvou až třídenních bloků, které budou zaměřeny na teoretické znalosti a praktické dovednosti.

Termíny seminářů pro rok 2019: 8. - 10. 2. 2019, 15. - 17. 3. 2019, 14. - 16. 6. 2019 a 23. - 25. 8. 2019. Vzdělávací kurz je zpoplatněn částkou 20.000 Kč vč. DPH.

Vstupní podmínky do vzdělávacího kurzu Trenér golfu ČGF II. třídy:

ukončené středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání (maturita/diplom)
členství v klubu ČGF
dosažení věku 21 let
HCP 12 a nižší
platná certifikace rozhodčího golfu III., popřípadě vyšší třídy
minimálně tři roky trenérem golfu ČGF III. třídy
minimálně 60 hodin práce s mládeží v předcházejícím kalendářním roce
písemné doporučení klubu ČGF s potvrzenou výukovou praxí (formulář).

Přihlášku do studia adresujte manažeru vzdělávání PGAC na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nejpozději do 15. ledna 2019 (12:00 hod.).

Přihláška do studia musí v těle emailu obsahovat jméno a příjmení, datum narození, aktuální HCP a členské číslo ČGF. V příloze mailu musí uchazeč zaslat oskenovaný originál doporučení klubu ČGF a oskenovaný diplom nejvyššího ukončeného vzdělání (maturita/vysoká škola).

Po uzavření přihlášek (18. ledna 2019) budou všem zájemcům zaslány bližší informace ke studiu (termíny, požadavky, povinnosti, detail platby, apod.).

Zdroj: TZ, cgf.cz

„Lee chtěl pracovat jinak, než co jsme kdy dělali, což v podstatě znamenalo, že jsem mu jen nosil hole. Nakonec to nebylo dobré pro něj, ani férové pro mě. Bohužel tím naše partnerství vyprchalo, oba jsme to věděli. Atmosféra nebyla dobrá, ale časy se mění," přiznal odcházející caddy. Kdo tedy bude nosit Westwoodovi hole? Jeho dlouholetá přítelkyně Helen Storey, která po hráčově boku stála i během triumfu na Nedbank Golf Challenge. Ve španělské Valderramě měl Westwood dokonce svého syna Sama.

Zdroj: Petr Sobol

Na PGA Tour se v sezoně 2019 představí nejen řada nováčků, ale i zajímavých staronových tváří. Jednou z nich bude i Sangmoon Bae z Jižní Koreji, jenž má na kontě dva zámořské tituly i účast v Prezidentském poháru. Jenže před třemi lety musel kvůli povinné vojenské službě ve své zemi přerušit golfovou kariéru, kterou měl rozehranou opravdu parádně. Teď se ale díky dobrým výsledkům a vítězství ve třetím turnaji finálové série Web.com Tour vrací zpět mezi elitu. „Jako bych byl nováček na Tour, pokornější a trpělivější," komentoval svůj comeback.

Zdroj: Petr Sobol

Strana 10 z 1053

10

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...