Cesty za golfem
Adamstal_Začaly prázdniny, s nimi se prudce zvyšuje touha zahrát si někde jinde než na domácím dvorečku. Projděte se s námi nabídkou několika nepříliš vzdálených zahraničních resortů, které jsme za vás prozkoumali. Často jsme objevili poměr cena/výkon lepší, než v českých luzích a hájích, přičemž kvalita navštívených hřišť si s našimi špičkami určitě nezadá. Tak skočme teď na chvíli do auta a pojďme si zahrát „venku“, kousek za čárou. Byli jste už někdy v Adamstalu? Pokud ne, o dost přicházíte, a pokud ano, určitě se rádi vrátíte (viz ilustrační foto).

Celý článek...

Pravidla - test

TureckoTurecký Belek se v posledních letech vyšvihl na stupnici golfových destinací skoro až ke hvězdám. Golfový ráj. Hřiště na hřišti, spousta hotelů, nabídky předhánějí jedna druhou. Kdekdo tam byl, už se o tom ani nemluví. Droga zvaná Belek je silně návyková. Ze závislosti se vymaní jen ti nejsilnější. Ale všechno má svoje limity. Nemůže se sjet celá golfová Evropa na jedno místo. Jednou musí nastat samočisticí proces. Navštívil jsem ten ráj několikrát, a přestože jsem pořád jen ten, kdo si tam jede zahrát, dostávám se pomaličku k tomu, že mohu srovnávat a sledovat vývoj.

Celý článek...

Severní Kypr se může pochlubit takřka panenskou přírodou a celoročně přívětivým klimatem. V hlavní sezoně turisté nepřetržitě „okupují“ zlaté písečné pláže, ochutnávají lahůdky místní kuchyně a po večerech se baví v kasinech a dalších zábavních podnicích, jež vztahují ruce po nadšených návštěvnících ostrova.

Celý článek...

Ota Doležal o golfových hřištích a „army golfu“

Golfová hřiště jsou různá, kopcovitá, rovinatá, travinatá i lesnatá. Hráči některá z nich milují, jiná nenávidí. Na hřištích se vzrostlou zelení se dá hrát vcelku v poklidu, soupeřem je obvykle jen hřiště. Ale na rovinách bez stromů, kde se člověk neschová před sluncem, může občas i nepříjemně foukat. Pak je to další soupeř pro každého hráče, navíc mnohdy nevyzpytatelný.
Slovo links provází golf hned od prvopočátku, kdy jediné veřejně přístupné plochy mimo soukromé pozemky ležely při pobřeží moře. Pravda, tento pás omývaný vlnami slané vody a provětrávaný poryvy větru využívali lidé k procházkám v době volna již odnepaměti. Pak ale byl „vynalezen“ golf a jeho přívrženci vtrhli na toto území. Tak tomu bylo v golfovém pravěku.

Léto už je tady, nastal čas přemýšlet o podzimu

Ačkoli jaro teprve přepouští svou vládu létu, je podle turecké cestovní kanceláře Bilyana potřeba rezervovat své podzimní pobyty ve stále oblíbenějším Beleku už nyní, a tak českým golfistům posílá na ukázku své dvě nejaktuálnější nabídky týdenních pobytů ve vyhlášených komplexech Cornelia Diamond a Cornelia Delux.

Celý článek...

Runda golfu opředená historií

Skotsko má mnoho podob a bezpochyby patří mezi země, na jejichž návštěvu jen tak nezapomenete. Romantické toulky vysočinou, tajemstvím opředená Lochneska nebo zástupy mužů oděných „v sukních“. To všechno Skotsko nabízí, stejně jako sklenku whisky, kterou si po golfovém zážitku s gustem vychutnáte na devatenácté jamce.

Celý článek...

Přihlášení Golf News

Poradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...