Golfiq
Cesty za golfem

alcanadaNěmecké vydavatelství Albrecht zveřejnilo v těchto dnech svůj žebříček 50 nejlepších či nejoblíbenějších evropských golfových hřišť, na jehož sestavení se podílelo více než 8 000 respondentů ze 34 evropských zemí.

Celý článek...

ABF-fordecor

Royal_MusselburghV našem putování po Skotsku zavítáme do skutečného golfového ráje, jenž v historii tohoto sportu hraje podobně významnou roli jako třeba St. Andrews. Tentokrát však nebude řeč jen o jednom jediném hřišti, nýbrž se podíváme na celý region East Lothian, nacházející se jen 40 minut jízdy jihovýchodně od Edinburghu.

Celý článek...

White_Witch_GCV dávné minulosti byl jeden z největších i nejkrásnějších ostrovů Karibiku povětšinou terčem pirátů. To už ovšem dávno neplatí, celosvětovou proslulost Jamajce zajistil místní rodák, zpěvák a hudebník Bob Marley, jehož zásluhou se právě tady zrodil hudební styl reggae, který se s rundičkou golfu nijak nevylučuje.

Celý článek...

Dubai_CreekPro ty, kdo mají rádi teplo, slunce a luxusní služby, představuje návštěva Spojených arabských emirátů ideální řešení, protože všechno, kdykoli a bez ohledu na roční období, najdete právě tady. Sbalte hole a vyrážíme. Ještě v 70. letech minulého století byla všude poušť či vyprahlá zem plná beduínů, přepadávajících pocestné, dobrodružných lovců perel i pirátů, nelítostně rabujících lodě v zálivu i mimo něj. To vše se změnilo jako mávnutím kouzelného proutku po nálezu bohatých ložisek nafty, ze zchudlých šejků či majitelů byť jen kousíčku půdy se tak rázem stali boháči. Jeden čas to sice vypadalo, že si kvůli tomu někteří kmenoví náčelníci vjedou do vlasů, aby posílili svůj vliv, ale došlo jim, že nestabilita by mohla odlákat investory. V roce 1971 tak vytvořili sedmičlenný „konglomerát“ a s ním zavládl klid.

Celý článek...

Wallerbach2Nedávno jsme na tomto místě psali o rakouském hřišti Adamstal. Ale – jak to mají ve zvyku všichni – naše informace se točila výhradně kolem mistrovské osmnáctky. Ale je tam také její starší sestra, původní devítijamkové hřiště, dřív se jmenovalo Adamstal, ale po dostavění osmnáctky přešlo to jméno na ni a devítku pojmenovali Wallerbach. A ta taky stojí za to!

Celý článek...

Zell_am_SeeSalcbursko je Mekkou českých sportovců odjakživa. Vyznavači zimních sportů objevili zdejší střediska už dávno a češtinu tu slyšíte opravdu často. A v létě? Do popředí zájmu se stále víc a víc dere golf. Nejvyšší čas vyrazit na audit.
S kamarádkou jsme dlouho dumaly, jak zkombinovat pěkné salcburské golfové hřiště s atraktivním alpským střediskem. Nakonec zvítězily dvě destinace v regionu Pinzgau, překrásná krajina pod vrcholem Hochkönig a v Čechách populární Zell am See. A největší lákadla ? Horský golf a nabídka dvou vyjímečných hotelů s pestrou sportovní nabídkou a kvalitním wellness areálem.
Pod majestátným vrcholem Hochkönigu, na rozkvetlé louce nad idylickou vesničkou Dienten se nachází rozložitý pohádkový hotel Übergossene Alm, který rodina Burgschwaiger provozuje už 44 let. Majitel, sám vášnivý golfista, nám doporučil nejbližší golfové hřiště Urslautal mezi středisky Maria Alm a Saalfelden na úpatí horského masívu Das steinerne Meer.

Celý článek...

Strana 61 z 65

61

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...