Pravidla
Cesty za golfem

LignanoČlověk obyčejně dělá něco jiného, než sám chce. Vůbec jsem nechtěla hrát golf, a zatím chodím jako blázen po všech hřištích a marně se snažím urychlit učednická léta. HCP neklesá, a tak si aspoň vychutnávám vše ostatní. I destinace přizpůsobuji svým původním vášním. Takže tentokrát Itálie.
V Evropě patří k nejvyhledávanějším golfovým destinacím Španělsko, Portugalsko, Turecko a Britské ostrovy. O Itálii moc slyšet není, třebaže má poměrně hustou golfovou infrastrukturu, jen své destinace nejspíš málo propaguje. V současnosti zde přitom najdeme 363 golfových hřišť a kolem 85 000 hráčů. Cena fee se v týdnu pohybuje kolem 40 až 50 €, o víkendech a svátcích se vyšplhá i na dvojnásobek (80 €).

Celý článek...

Murcar_1„Murcar Links je přesně to, co si pod pojmem linksové hřiště představujete,“ tvrdí Paul Lawrie, vítěz Open Championship z roku 1999, a Petr Alliss, televizní komentátor a bývalý rydercupový reprezentant, dodává, „je to skrytý klenot.“ Tato a mnohá další tvrzení nás nutí, abychom se v oblasti Aberdeenshire, do které jsme minule zabloudili, ještě chvíli zdrželi.

Celý článek...

Arenas_sardiniePrestižní golfová hřiště na Sardinii jsou milovníkům tohoto sportu dobře známa. Aby také ne, když některá z nich figurují mezi padesátkou nejlepších hřišť světa! Oproti jiným lokalitám ve Středozemí má Sardinie navíc jednu velkou výhodu – nekonečný klid. K tomu přidejte průzračné moře, prvotřídní ubytování, vyjížďky na koních, kolech či loďkách nebo potápění… Nezní to lákavě? 

Celý článek...

Letham_osmicka_OldV článcích o Skotsku si obvykle představujeme linksová hřiště, která jsou golfisty nejvyhledávanější, ale skotský golf není jen o starobylých linksech. Jsou zde tucty špičkových hřišť parkového typu a Letham Grange patří bezpochybně do desítky nejlepších.

Celý článek...

N_BerwickJste-li příznivcem pravověrného linksového golfu, patří North Berwick patrně do vaší top ten. Osmnáctka nacházející se v oblasti East Lothian východně od Edinburghu je naprostý originál, nicméně stejně jako Old Course v St. Andrews hřiště začíná a končí neobvykle v centru města a podobně jako v Prestwicku se většina jamek vymyká jakémukoliv standardu. North Berwick je synonymem chytrého a maximálně zábavného golfu, který budete chtít hrát znovu a znovu.

Celý článek...

SanctuarySnad v každé rodině je narození potomků spojeno s velkým očekáváním, zvlášť pokud jde o ty prvorozené. Budete se divit, ale s golfovými hřišti je to podobné. Alespoň Arnold Palmer se tak cítil při stavbě osmnáctky Pines v Sanctuary Cove, svého prvního dítka u protinožců, nad kterým zřejmě září jasná hvězda. Jak jinak si vysvětlit, že ničivé záplavy sužující Queensland tuto oblast minuly.

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...