Golfiq
ABF-fordecor

Golf-Dachstein-Tauern-2 kGCC Dachstein Tauern ve Schladmingu – Pebble Beach Alp – nabízí balíčky dvou her, spojených přenocováním v jednom z mnoha partnerských hoteů hřiště. Ceny balíčku začínají už na 156 eurech, což je částka, kterou byste zaplatili jen za dvě hry. Nejvýznamnější a taky nejznámější ze čtyř hřišť, která leží jako navlečena na říčku Enns ve stejnojmenném alpském údolí, je u Schladmingu, v obci Haus/Ennstal. Všichni mu zjednodušeně říkají „Schladming", ale oficiálně se jmenuje Golf & Country Club Dachstein Tauern.

První, co vám při pohledu na hřiště padne do oka, jsou hladké nízké kopečky, které oddělují jednotlivé ferveje od sebe. Typický rukopis Bernharda Langera, řekl by odborník. Laik jako já to nepozná, ale pohled na ty kopečky je velice příjemný, navíc mají tendenci vracet míčky zpět na ferveje.
„Bernhard Langer si s naším hřištěm vyhrál," poznamenal dlouholetý manažer hřiště Rudi Horn, když jsme spolu stáli před klubovnou. Nazývají jej „Pebble Beach of the Alps", a to zcela oprávněně. Kromě těch kopečků je na hřišti hodně vodních překážek. „Pět ze šesti tříparů se hraje přes vodu a voda je i na dalších šesti jamkách!" pochlubil se Rudi. Hřiště není nijak přehnaně obtížné ani dlouhé, ale právě vody vyžadují trochu course managementu, přemýšlení, dobré strategie a taktiky.

Všechno je jakoby naleštěné, malebné, kvalitní, výborně udržované. Dvanáctimilimetrové ferveje výborně běhají, ani raf není tak vysoký, aby se v něm míček celý schoval, a je vysekáno i pod stromy a mezi fervejemi. Greeny nejsou přehnaně rychlé, aby se běžný návštěvník neupatoval. Nad střechu klubovny přečnívá několik stožárů, na nich vlajky, ty slouží k odhadu síly a směru větru.

Bernhard Langer vložil nejtěžší jamky na konec obou devítek. Zajímavý nápad. Devátá jamka je dlouhý čtyřpar, voda doprovází první ránu z obou stran, po pravé straně pokračuje až ke greenu, který se za vodu i částečně schovává. Podobně si pohrál s osmnáctkou, jež už několikrát zvolili nejkrásnějším pětiparem Rakouska. Odpal do roviny, pak se fervej rozdělí na dva pruhy oddělené lesíkem, stoupání a zase klesání, nějaký ten fervejový bankr, poslední rána na ostrov jde přes relativně velkou vodu, krása.
Důstojné závěry obou devítek, ale ostatní jamky za nimi v kráse ani obtížnosti o moc nezaostávají. Sváteční zážitek. Celé vás to přijde na 82 euro, ale s kartou Golf in Ski amadé Card, kterou vám nabídnou v hotelu nebo na hřištích, ještě výrazně ušetříte – hrajete za 58 euro! Bugina není nutná, hřiště je rovinaté, ovšem moc za ni nechtějí, takže se využít dá.

Hřiště je členem prestižního sdružení Leading Golf Courses Austria, soustřeďujícího třináct nejlepších rakouských hřišť. Hrávají se tady i velké rakouské turnaje, ale největší důraz klade pan Horn se svým týmem na to, aby si zde zahráli hosté – fíčkaři. Ti hřiště živí. A z vynikajícího stavu všech zelených ploch je zřejmé, že ho živí dobře. Klubovna je moderní, před 30 lety, kdy ji spolu s celým hřištěm vyprojektovali, byla přímo avantgardní. Samo hřiště je v provozu 26 let.

Zdroj: Ivo Doušek

Hotely podle oblastí, kde leží
Gröbming
****Hotel Spanberger
Stoderplatz 64-65 8962 Gröbming
www.spanberger.at

Haus/Ennstal
****Landhotel Bärenwirt
Familie Pilz 8966 Aich 55
www.baerenwirt.com

****Gasthof-Hotel zur Herrschaftstaverne
Familie Steger 8967 Haus/Ennstal
www.herrschaftstaverne.at

***S Panoramahotel Gürtl
Fam. Gürtl Kaiblingstraße 96 A-8967 Haus
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , www.hotel-guertl.at

****Hotel Kirchenwirt
Familie Felsner 8967 Haus/Ennstal
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , www.kirchenwirt.net

****Hotel Hartweger
Fam. Hartweger Weißenbach 23 8967 Haus/Ennstal
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

****Natur und Wellness-Hotel-Höflehner superior
Fam. Höflehner Gumpenberg 2 8967 Haus im Ennstal
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , www.hoeflehner.com

Pichl bei Schladming
Hotel Pichlmayrgut

Rohrmoos (část Schladmingu)
****arx Hotel
Familie Veith, Rohrmooserstrasse 91, 8971 Rohrmoos
www.das-arx.at

****Hotel Schütterhof
Familie Gyger, Wiesenweg 140 8971 Rohrmoos
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , www.schuetterhof.com

***superior Hotel Moser
Familie Stocker, Reiterkreuzweg 44, A-8971 Rohrmoos
www.hotel-moser.com

****S Hotel Schwaigerhof
Familie Stocker 8971 Rohrmoos
www.schwaigerhof.at

Schladming
****Hotel Erlebniswelt Stocker
Rohrmoosstr 215, 8971 Schladming
www.erlebniswelt.at

****Hotel Die Barbara
Florian Danklmaier, Coburgstraße 553, Schladming
www.diebarbara.at

****Superior Sporthotel Royer
8970 Schladming

Tui Blue Pulse Schladming
Coburgstrasse 54, Schladming
www.tui-blue.com/schladming

****Superior Hotel Falkensteiner
Europaplatz 613, Schladming
www.schladming.falkensteiner.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...